Nemohli mať stužkovú, koniec školy oslávili naozaj netradične. Maturanti zo Slovenska sa stali hrdinami

Hyriaková Kristína

Foto: Facebook (Nemocnice Svet zdravia)

Koronavírus prekazil množstvo dôležitých udalostí v živote mnohých ľudí. Zrušené svadby a aj stužkové slávnosti mnohých ľudí zamrzeli, no väčšina chápe dôležitosti rešpektovania opatrení.

Mnohí maturanti si však stužkovú slávnosť napriek tomu nechceli nechať ujsť a rozhodli sa preto, že ju oslávia trochu netradične. Takto zareagovali aj maturanti z okresu Svidník a Stropkov, ktorí sa rozhodli darovať to najcennejšie, čo majú a síce svoju krv. O krásnom geste informovala stránka Nemocnice Svet zdravia.

Úžasné gesto maturantov

„Maturanti z okresu Svidník a Stropkov sa aktívne zapojili do výzvy Hematologicko-transfúziologického oddelenia Nemocnice Svet zdravia Svidník a prišli darovať to najcennejšie – svoju krv. Pomôžu tým pacientom nemocnice, ktorí ju najviac potrebujú. Celý odberový deň sa niesol v znamení stužkovej slávnosti, ktorú práve kvôli pandémii a zákazu hromadných podujatí nemôžu maturanti prežiť štandardne. Zdravotnícky personál transfúziológie pre nich nachystal slávnostné privítanie, odovzdanie symbolickej „čiernej kroniky“ či odovzdanie zelenej stužky vo forme odznaku.

Nechýbala ani fotografia na darcovské – maturitné tablo. Celkovo prišlo darovať krv 33 maturantov, z nich bolo až 21 prvodarcov. Všetkým darcom krvi ďakujeme, že dokázali premôcť samých seba, možno aj svoje obavy z prvého odberu, a nezištne prišli za podpory svojich pedagógov darovať krv.“

Podobné gesto sa udialo aj v nemocnici v Žiari nad Hronom a v Spišskej Novej Vsi. Mnohí maturanti prišli darovať svoju krv prvý raz v živote a stali sa tak súčasťou pomoci, ktorú nemocnice nevyhnutne potrebujú.

Najnovšie články