Zabudnite na dovolenku pri mori. Na Slovensku existuje miesto, kde sa zabaví celá rodina

Foto: Unsplash/PARK SNOW Donovaly

Tohtoročná letná dovolenka bude iná. Mnohí z nás chodili každoročne oddychovať k moru, no momentálna situácia nás donútila cestu do zahraničia prehodnotiť. Potešili sa však tí, čo už dlhšie túžili spoznávať krásy Slovenska. 

Ak ste po rodinnej porade rozhodli, že tento rok sa k moru nepôjde, možno ešte stále hľadáte inšpiráciu na slovenské rezorty, ktoré ponúknu celej rodine zaslúžený oddych, zábavu a to všetko v srdci slovenskej prírody. Mnohé hotely utrpeli počas pandémie značné straty a vsadili práve na letnú sezónu, ktorá bude tento rok zrejme najsilnejšia za posledné roky. Dovolenka na Slovensku môže byť naozaj skvelá.

Na Slovensku existuje miesto, kde sa zabaví celá rodina

Foto: PARK SNOW Donovaly

Donovaly patria každoročne k najvyhľadávanejším destináciám. Letná sezóna neďaleko Banskej Bystrice je v plnom prúde a ak ste si mysleli, že ide skôr o zimné rekreačné stredisko, ste na omyle. Na svoje si tu prídu najmä rodiny s deťmi, ktoré čaká plno zábavy a atrakcií.

Ak chcete ušetriť a využiť tohtoročné akcie a zľavy, odporúčame navštíviť Donovaly a rezervovať si pobyt minimálne na 2 noci. Potom každý člen rodiny starší ako 3 roky získava hosťovskú kartu PARK SNOW Card zadarmo a využiť môžete naozaj bohatú ponuku u obľúbených prevádzkovateľov na Donovaloch a aj v okolí. Rezervácie ubytovania je napríklad možné realizovať online cez rezervačný systém na www.parksnow.sk.

Návštevníci, ktorí chodia na Donovaly oddychovať pravidelne vedia, že ide o miesto, kde si veľa zábavy užije naozaj celá rodina. K dispozícii je aj celosezónna hosťovská karta PARK SNOW GOLD Card, ktorá má v cene okrem zliav a výhod zahrnutých aj niekoľko bezplatných vstupov. Viac informácii sa dozviete na stránke www.parksnowcard.sk.

Pre milovníkov rozprávok

Už tradične Donovaly lákajú aj všetkých milovníkov rozprávok. HABAKUKY aj vás dospelých aspoň na chvíľu prenesú do rozprávkového sveta a pripomeniete si niektoré príbehy Pavla Dobšinského. Nájdete tu netradičné, až čarovné domčeky, ktoré vyzerajú už na prvý pohľad inak.

Nachádza sa tu napríklad Škrupinkový domček s jazierkom aj amfiteáter s javiskom. Organizujú sa tu rôzne predstavenia pre deti a počas oddychu si môžu dopriať niečo chutné v originálnom rozprávkovom obale. Nezabudnite však, v tomto rozprávkovom mestečku sa dá platiť len čarovnou rozprávkovou menou, zlatými a striebornými Habakukmi.

Foto: PARK SNOW Donovaly

Lanovkou na Novú hoľu alebo s najmenšími do Donovalkova

Ak už vaše deti z rozprávok vyrástli, urobte im dospeláckejší program. Vezmite ich na sedačkovú lanovku Nová hoľa a vychutnajte si krásne výhľady na Nízke Tatry a Veľkú Fatru. Z vrcholu sa môžete vybrať po turistických chodníkoch na mnohé túry a prechádzky.

Foto: PARK SNOW Donovaly

Donovalkovo – hlavné mesto detí

Donovalkovo je široko-ďaleko jediné detské mestečko, kde si vaše ratolesti môžu vyskúšať rôzne povolania. Na chvíľu sa stanú lekármi, bankármi, opravármi, či predavačmi. V domčekoch nájdu veľa zábavy, pretože sú vybavené miniatúrnym nábytkom a predmetmi, ktoré im bližšie vysvetlia rôzne povolania, ktoré možno vykonávajú aj ich rodičia. Celkovo sa tu nachádza 23 domčekov, ktoré sú zmenšené, aby zapadli do detského sveta. V mestečku nechýba ani hasičská zbrojnica, autoservis a čerpacia stanica.

Najmenší návštevníci sa určite budú chcieť zoznámiť so zvieratkami. Na Donovaloch nájdete aj minifarmu, ktorá je plná netradičných minizvieratiek trpasličích plemien. Práve toto je miesto pre prvý kontakt so zvieratkami, kde sa deti môžu postupne zoznámiť s o somárikom, minikoníkmi, alpakami, kozičkami, ovečkami, zajačikmi a inými zvieratkami. Pod dohľadom ošetrovateľa môžu zvieratá kŕmiť, čistiť, česať a stráviť v ich blízkosti jedinečné chvíle.

Foto: Donovalkovo

Pre malých, veľkých aj náročnejších

V blízkosti lanovky na Novú hoľu nájdete aj atrakcie FunArény Donovaly. Pre deti aj dospelých je najobľúbenejšou atrakciou práve bobová dráha, pričom na Slovensku sú len dve. Najskôr stúpate vlekom do svahu, potom sa kľukatí a ponúkne ten správny adrenalín, prejdete dokonca cez skoky a čakajú vás aj ostré zákruty.

Maximálna rýchlosť je 45 kilometrov za hodinu a uvidíte, kto z vašej rodiny bude najrýchlejší, výsledok sa dozviete na konci svojej cesty. Dráha je bezpečná, všetky pokyny dostanete hneď na začiatku.Veľkej obľube sa teší aj Myšiačikov detský vodný zážitkový park či trampolíny.

Foto: PARK SNOW Donovaly

V ponuke je od tohtoročnej letnej sezóny aj požičovňa elektrobicyklov pri údolnej stanici lanovky na Novú hoľu. Rezerváciu si môžete urobiť aj online cez stránku a vybrať sa na jednu z cyklotrás, o ktoré nie je v okolí núdza. Rovnako si môžete vyskúšať aj jazdu na e-kolobežkách, pričom budete mať k dispozícii aj mapu a odporúčania na tie najkrajšie trasy. Rezerváciu elektrokolobežiek a elektrobicyklov môžete urobiť aj online cez www.parksnow.sk.

Tento školský rok bol naozaj zvláštny a zmenil životy rodičom aj deťom. Ak si vaše deti zvykli byť viac doma, no chcete pre ne vymyslieť zábavné aktivity, na leto na Donovaloch budú spomínať ešte dlho. Letné prázdniny sú ideálny čas na oddych a zábavu, ktoré si deti si po týždňoch plných stresu a povinností zaslúžia.

Článok vznikol v spolupráci s Park Snow Donovaly
0
Komentovať