Vedci dokázali, že pri modlitbe dochádza k zmenám v zložení krvi! Takto dokážu duchovné sily ovplyvniť naše zdravie

Monizz

Človek nie je len telo, ale aj duša. A práve duša je spojenie medzi človekom a vyššou silou. Niekto túto silu nazýva Vesmír, Boh či príroda. Nech už ide o kohokoľvek alebo čokoľvek, vedci dokázali priame spojenie medzi modlitbou a jej vplyvom na ľudské telo.

Článok pokračuje pod videom ↓
pexels.com

Hovorí sa, že sila hovoreného slova má obrovskú moc. Keď sa totiž modlíme, nezapájame do toho len našu dušu, ale spájame sa s tým, ku komu prehovárame. Práve to v ľudskom organizme spôsobuje tak trochu mystické procesy. Povedali by ste, že pri modlitbe dochádza k zmenám v krvi?

Prekvapivé zistenia

Štúdie vykonali vedci na Durhamskej Univerzite vo Veľkej Británii a v miestnej nemocnici. Prizvaných bolo niekoľko rehoľných sestier, mníchov a kňazov rôznych náboženských vyznaní. Mali sa modliť za 700 chorých pacientov, ktorí trpeli prevažne kardiovaskulárnymi problémami. Po niekoľkých dňoch však lekári spozorovali pomerne rapídne zlepšenie stavov pacientov. Po skončení experimentu, ktorému predtým nik nepripisoval veľkú dôležitosť, prekvapili zistenia aj samotných univerzitných pedagógov. Vedúci výskumu profesor Mitchell vyhlásil, že zo 700 pacientov sa stav výrazne zlepšil rekordnému počtu chorých. Číslo, ktoré ohromilo Britániu, hovorilo o 500 takmer vyliečených srdciaroch!

pexels.com

Sila modlitby

Tento fakt ohromil ukrajinského vedca Michaela Lazoríka, ktorý pôsobí ako docent na terapeutickej fakulte v Užhorodskej univerzite. Okrem pedagogickej činnosti sa zaoberá homeopatiou, zároveň je však patentovaným inžinierom. Paradoxy v tomto odborníkovi podnietili záujem o silu modlitby a duchovných síl, a tak uskutočnil výskum, ktorý bol zameraný na ľudskú krv a jej zmeny vplyvom modlitby. Experiment vykonal vedec na pätnástich dobrovoľníkoch, medzi ktorými boli právnici, pekári, ale aj ľudia bez vyššieho vzdelania. Všetci však trpeli na ochorenia ciev, srdca alebo aterosklerózu.

pexels.com

Krv im vzali z prsta pred modlitbou a potom po nej. Neuveriteľným sa stal fakt, že zmeny v štruktúre krviniek boli naozaj viditeľné! Ako príklad uvádza Lazorík pacienta, ktorého krvný obraz bol po modlite iný než pred ňou. Hladina jedného z ukazovateľov fagocytózy v krvi bola až  šesťkrát nižšia ako pred modlitbou!

pexels.com

Nejde o náboženstvo

Z výskumov teda vyplynulo, že sila modlitby je rozhodne veľká, no jej hlavný prínos je v upokojujúcom účinku. Nie je novinkou, že chorý človek mimoriadne podlieha psychickým vplyvom a veľa zo svojho zdravotného stavu vie ovplyvniť už len pozitívnymi myslením. Aj preto mali ľudia zapojení do projektu prevažne dobré výsledky. Viera v šťastný koniec dokáže obmedziť dokonca aj procesy v ľudskom tele. Okrem toho veľa urobí aj počuté slovo. Pri čítaní alebo odriekaní modlitieb pôsobia na chorých pacientov zvukové vibrácie a tie spôsobujú niektoré zmeny v krvných parametroch.

pexels.com

Nie je teda podstatné o aké vyznanie ide, ale o pocit, že niekto sa chorému snaží duchovne pomôcť. Ten je často silnejší ako samotná medicína a jedno s druhým si dokážu veľa napomôcť. Čo si o tom myslíte vy? So svojimi názormi sa s nami podeľte v komentároch.

Pozri aj: Toto je 15 situácii, ktoré by ste vo vzťahu naozaj nemali akceptovať. Ak váš muž urobil toto, verte, že sa nikdy nezmení

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Najnovšie články