Toto je 15 situácii, ktoré by ste vo vzťahu naozaj nemali akceptovať. Ak váš muž urobil toto, verte, že sa nikdy nezmení

Monizz

To, že udržať si zdravý vzťah do konca života, je úloha hodna skutočného majstra, vieme. Ženy sú tie, ktoré tvoria teplo kozuba a muži tí, ktorí tvoria priestor, kde sa má kozub rozohriať. Ide o pomerne jednoduchý, no zároveň zložitý proces ľudského spolužitia a nie vždy to vyjde.

pexels.com

Paradoxne, existuje akási nepísaná tabuľka priestupkov a prehreškov, ktoré sa takpovediac neodpúšťajú. Nie však v zmysle, že by ste v srdci držali do smrti hnev. Skôr by ste tieto veci nemali nechať nepovšimnuté a začať to riešiť. Niekedy žiaľ aj veľmi rázne.

A dosť!

Ak muž obviňuje zo všetkých svojich nedostatkov iných a seba obhajuje spôsobom chorobne úzkostlivým, dajte od neho ruky preč. Tento chlap nie je dostatočne zrelý, aby dokázal zodpovedne prechádzať životom, nieto ešte viesť rodinu.  V prostredí s takýmto chlapom budete len ťažko šťastná.

pexels.com

Ak často kontaktuje iné ženy, vedie s nimi komunikáciu prostredníctvom sociálnych sietí a dôvodí to tak, že si s nimi len píše a nič viac, potom je veľké riziko, že raz z toho bude aj niečo viac. Ak to pred vami dokonca skrýva, potom ho okamžite pošlite do čerta. Ako ženu vás nedokáže doceniť a navyše hazarduje so zradou a to je neodpustiteľné.

Ak nerešpektuje vašu prácu, ktorá je koniec koncov nevyhnutná pre zabezpečenie vášho živobytia, večne vám vyčíta pracovné schôdzky, stretnutia či len takú maličkosť, akou je nadčas, dajte si pozor. S najväčšou pravdepodobnosťou ide buď o chorobného žiarlivca alebo o človeka, ktorý neznesie váš úspech. A to môže byť po pár rokoch poriadny problém.

pexels.com

Zrelý muž nikdy nijako netýral svoje blízke okolie. Ani slovami, ani fyzicky. Všímajte si, ako sa váš partner správa k svojej matke, otcovi, tete, strýkovi ale aj k širšiemu okoliu. K vám zatiaľ agresívny nemusí byť, no časom príde aj to. Verte, že áno.

Ak ostatným ukazuje vaše nevydarené fotky, búrlivo o vás diskutuje a neštíti sa to robiť dokonca aj vo vašej prítomnosti, je jasné, že vás vzťah nerešpektuje a cíti sa nadradený. To, žiaľ, znamená, že nerešpektuje ani vás.

pexels.com

Ak na vás čo i len raz zdvihol ruku, nech to bolo v akomkoľvek ošiali, zdvihne ju opäť. Kedy, je otázne, no urobí to. Preto ho pošlite preč skôr než bude neskoro. Mimochodom, to isté platí ak zdvihne ruku na psa, mačku, vaše dieťa alebo si jednoducho zlosť vybíja kopaním a hádzaním predmetov.

Ak leží všetko na vašich pleciach, čo myslíte, ako to bude neskôr?

Ponižovanie, výsmech a urážky nie sú akceptovateľné v žiadnom zdravom vzťahu. Útočné vtipy, zosmiešňovanie a verejné žarty z vás, vašej práce či dokonca z vášho súkromného intímneho života by mali byť impulzom na okamžitý koniec!

pexels.com

Nedôveruje vám? Všetko si preveruje, kontroluje vám mobil, poštu, jednoducho všetko. Je to chorý vzťah a v budúcnosti budete mať problémy. Považujte nad zmenou, nech by bola akokoľvek ťažká.

Skončite s človekom, ktorý si do smrti pamätá minulosť, chyby, problémy a všetko, čo ste kedysi urobili nesprávne. Skôr či neskôr to použije proti vám a hlavne bez ohľadu na to, že minulosť by v perspektívnom vzťahu mala ostať minulosťou.

pexels.com

Ak sa s vami odmieta rozprávať a nechce riešiť vyvstávajúce problémy, potom je to jasný signál, že vás jednoducho netoleruje.

Aj napriek tomu, že sú muži večne zaneprázdnení, mali by ste ich zapriahnuť do vedenia domácnosti. Ak odmietajú, potom je to znamenie, že v budúcnosti vám budú pomáhať už len menej. Dajte si pozor, aby ste sa nestali otrokom vlastnej rodiny, alebo ešte horšie, slúžkou vo vlastnej domácnosti.

pexels.com

Pravidelné pitie s odôvodnením relaxu alebo inej nezmyselnej výhovorky je prvou známkou toho, že v budúcnosti sa to môže zvrtnúť na niečo horšie.

Mamičkin miláčik? Uvedomte si, že nie je zastávkou, nie ste druhou mamou a hlavne, nemali by ste byť tá, ktorá mamičku nahrádza len v jej neprítomnosti. Od takéhoto chlapa rýchlo ruky preč!

Porovnáva vás stále s bývalou partnerkou? Absolútne tabu. Toto nikdy v živote neakceptujte.

pexels.com

Dajte si pozor na vaše vzťahy a potenciálne problémy začnite riešiť čo najskôr. Ak pred nimi budete zatvárať oči a pôjdete do vzťahu s neistotou, čo bude ďalej, môže to dopadnúť veľmi zle a vy premárnite šancu, ktorá ešte len mohla prísť. Myslite na seba. Vzťah je aj o vás, nielen o partnerovi.

Pozri aj: 11 znakov toho, že tento muž je pre vás naozaj ten pravý. Bod číslo 6 hovorí za všetko!

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články