Muž v nemocnici zomieral na koronavírus. Vďaka zdravotnej sestre sa s ním deti mohli naposledy porozprávať

SITA

Foto: Facebook (Abby Adair Reinhard)

Rodina strávila s príbuzným, ktorý v nemocnici zomieral na COVID-19, posledných 30 hodín jeho života prostredníctvom telefónu. Dona Adaira nemohli pre obmedzenia navštíviť a byť pri ňom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zdravotná sestra sa im rozhodla pomôcť a položila nemocničný telefón v blízkosti ucha pacienta, aby ich mohol počas posledných hodín aspoň počuť.

Abby Adair Reinhard a jej traja súrodenci sa s otcom rozprávali viac ako 30 hodín, až kým zomrel. „Bolo to pre nás obrovské požehnanie. Mohla som mu povedať veci, ktoré som potrebovala.

Vedela som, že koniec sa blíži a aj keď som ho nemohla vidieť a držať za ruku, spojenie cez telefón bolo nesmierne cenné,“ povedala dcéra. „Poďakovala som sa mu za to, že tu pre mňa vždy bol a že ma miloval. Niektoré veci som mu odpustila a za iné som sa ospravedlnila,“ uviedla.

Súrodenci otcovi spievali, vyjadrili mu lásku a podelili sa o spoločné spomienky, ako napríklad, keď im hrával na gitare pri spoločných táborákoch. Sedemdesiatšesťročný muž nemohol rozprávať, no počuli ho dýchať.

Dcéra prezradila, že otec bol právnik a väčšinou ľuďom pomáhal založiť si vysnívané firmy.