Ako komunikujú ženy z kráľovskej rodiny? Dokážu prejaviť svoj názor bez toho, aby povedali čo len slovo

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Väčšinou vôbec nie sme zvyknutí na to, že by ženy z kráľovskej rodiny prejavovali svoj názor. Koniec koncov, očakáva sa od nich, že budú nestranné a nebudú dávať najavo svoje presvedčenia. Portál Brightside však informoval o tom, ako dokázali prejaviť svoj názor bez toho, aby povedali čo len slovo.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak existujú ľudia, ktorých ostatní poučujú pri výbere oblečenia, tak je to jednoznačne kráľovská rodina. Niekedy je práve oblečenie miestom, kde sa môžu vyjadriť a kde môžu ukázať svoj názor. Ženy kráľovskej rodiny sa práve cez šaty dokázali skutočne slobodne odprezentovať a bolo len na ľuďoch, ako tieto ich šifry rozlúštia.

Dianine šaty pomsty

Je paradoxom, že najslávnejšie šaty princeznej Diany nie sú jej svadobné, ale práve naopak, išlo o šaty „rozvodové“. V roku 1992 bolo jasné, že manželstvo princa Charlesa a princeznej Diany je v koncoch, no keď v roku 1994 princ Charles verejne oznámil vzťah s Camillou, Diana sa rozhodla na večierku časopisu Vanity Fair ukázať svoju silnú povahu.

Hoci mala pôvodne mať na sebe elegantné šaty, vybrala si krátke, čierne šaty s odhalenými ramenami. Samozrejme, že ľudia okomentovali aj to, že mala obuté topánky na opätku, ktoré si nikdy po boku Charlesa neobula, pretože by bola vyššia. Niektorí ľudia tieto šaty komentujú aj ako „šaty pomsty“.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Nanda Ribeiro (@nanda_crdc),

Rozhodnutia kráľovnej

Kráľovná Alžbeta mala počas korunovácie na sebe nádhernú róbu, ktorú vytvoril dizajnér Norman Hartnell. Vytvoril pre ňu tiež aj svadobné šaty. Špeciálna požiadavka kráľovnej bola, aby jej róba obsahovala všetky symboly Británie a Commonwealthu. Zdá sa, že aj ona si vedela presadiť svoje, keď išlo o veci, ktoré boli pre ňu dôležité.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ﮼غَرامْ (@gharam.alhussein),

Neviditeľné svadobné šaty

Svadba princa Charlesa a Camilly sa konala v roku 2005 a párik sa snažil upútať na seba čo najmenej pozornosti. Chceli sa vyhnúť v prvom rade kritike verejnosti, ktorá milovala a uctievala princeznú Dianu a neuznávala rozhodnutie Charlesa. Preto mala Camilla na sebe bledomodré šaty zo šifónu a na nich kabát prešívaný zlatou niťou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Royal Addicted (@royal.addicted),

Aj Kate vie porušovať pravidlá

Mnohí ľudia Kate milujú a zbožňujú jej zmysel pre štýl a vkus. Veľmi často ju prirovnávajú práve ku princeznej Diane. takže sa diskutuje o všetkom, čo má na sebe oblečené. Výnimkou nie je ani krst jej synovca Archieho, kedy však bola dosť skritizovaná. Dôvodom bola dĺžka jej šiat a taktiež to, že ich už mala na sebe aj pri príležitosti osláv princa Phillipa v roku 2011. Mnohí však tvrdia aj to, že takýmto spôsobom jednoducho len ukázala, že rebelovať vie aj ona, nielen Meghan.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ArchieHarrisonWindsor (@archieharrisonwindsor_),

Za jazvy sa nemusíme hanbiť

Vnučka kráľovnej Alžbety Eugenie svojimi svadobnými šatami zaujala naozaj veľké množstvo ľudí, ale nielen tým, aké boli nádherné. Pozornosť upútal výstrih na chrbte, kde môžeme vidieť jej jazvu z operácie, keď bola malá. Eugenie neskôr povedala, že je to jej spôsob, ako ľuďom komunikovať, že jazvy nie sú niečo, čo by sme mali zakrývať a za čo by sme sa mali hanbiť, pretože rozprávajú svoj vlastný príbeh.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Princess Eugenie (@princesseugenie),

Čo si myslíte o spôsobe, akým komunikujú ženy z kráľovskej rodiny?