Celý svet pozná vnuka Alžbety II. ako princa Harryho. V skutočnosti to ale nie je jeho pravé meno. Volá sa…

KatkaR

Napriek tomu, že minulosť, prítomnosť i budúcnosť princa Harryho, a to počnúc jeho detstvom a kráľovským pôvodom, cez vzťah, až po zoznam jeho životných zlyhaní i úspechov, sú ostro a detailne sledovanými témami, o ktorých denne diskutuje nespočetné množstvo ľudí, niečo nám  všetkým možno predsa len ušlo. Jedná sa pritom o základnú vec, ktorú vieme pravdepodobne o každom človeku, s ktorým sme v kontakte.

Článok pokračuje pod videom ↓

Možno ste si mysleli, že o kráľovskej rodine viete úplne všetko. Avšak, mali by ste sa zamyslieť znova. Je totiž dosť možné, že princa Harryho oslovujete celý jeho život nesprávnym menom. Ukázalo sa, že vlastné meno nositeľa ohnivej hrivy znie Henry Charles Albert David Mountbatten-Windsor. A teda vôbec nie princ Harry.

https://www.instagram.com/p/BbK6XpBFzaV/?taken-by=princehenrywales

Nemajte však obavy. Meno Henry musíte použiť iba v prípade, keď budete chcieť vysloviť celý titul tohto mladého muža, ktorý znie “Jeho kráľovská výsosť princ Henry z Walesu“. Sám princ však pravdepodobne tiež preferuje prezývku Harry, ktorú mu dali rodičia pri jeho narodení. Tá sa totiž zjavne ujala a utkvela v pamäti celého sveta oveľa viac ako vlastné meno následníka britského trónu.

Zaujímavosťou je, že princ Harry nie je jediný, koho svet pravdepodobne označoval iným menom. Nedávno sa totiž ukázalo, že krstné meno jeho priateľky Meghan Markle v skutočnosti nie je Meghan, ale Rachel. Ako informuje denník The Sun, Meghan sa narodila ako Rachel, avšak dnes používa svoje stredné meno.

Na verejnosti sa pochopiteľne objavili špekulácie a dohady o tom, akými menami sa vlastne v súkromí tento mladý pár oslovuje. Čo si myslíte vy?

Pozri aj: 29-ročná matka ešte stále dojčí svoje 5-ročné dieťa. Tvrdí, že jej to už ušetrilo tisícky eur

zdroj: babskeveci.sk (Katka R.)