Fotografka urobila zaujímavý experiment: Ľudí, ktorí sa nikdy predtým nevideli zachytila pri prvom bozku

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Cassie Bailey, Birth & Family Photographer)

Byť fotografom so sebou prináša naozaj rôzne zaujímavé veci, projekty, ale aj stretnutia. Nikdy neviete, aký príbeh vás postretne, no niekedy z toho vyjde niečo viac, ako by ste kedykoľvek čakali.

Článok pokračuje pod videom ↓

Heather John a Baxter Jackson sa pár týždňov dozadu ešte ani nepoznali. 23-ročná Heather a 28-ročný Baxter odpovedali na facebookový príspevok uverejnený fotografkou Cassie Bailey. Ako uvádza portál Insider, Heather je poisťovacia agentka a matka, zatiaľ čo Baxter je mechanik v námorníctve. Cassie hľadala slobodného muža a ženu, ktorí by sa zúčastnili „stretnutia cudzincov“.

Fotografie ľudí, ktorí sa videli prvý raz

Išlo o to, že dvojica vytvorí spoločné fotografie, hoci sa nikdy predtým nestretli. „Vždy som to chcela urobiť a jednoducho som sa rozhodla pre túto chvíľu,“ povedala. Zároveň však dodala, že dvojica, ktorú potrebovala na fotenie, musela byť v pohode a museli si sadnúť. Počas fotografovania sa museli bozkávať, túliť, dotýkať, takže sa museli cítiť príjemne pri fyzickom kontakte. Heather a Baxter pre to boli dokonalí.

Obaja boli prekvapení

„Videla som fotenie s neznámymi ľuďmi a myslela som si, že je to naozaj super. Aj ja som si chcela skúsiť byť modelkou. Videla som Cassien príspevok a bola som rada,“ povedala Heather. Baxter povedal, že taktiež odpovedal len z rozmaru a bol prekvapený, keď ho vybrali. Obaja sa pred fotografovaním nevideli. Baxter jedine dostal fotografiu oblečenia, ktoré bude mať Heather na sebe, aby sa ku nej vedel zladiť.

Správali sa zodpovedne

Pred fotením sa dali všetci traja otestovať na koronavírus, aby sa nestalo, že sa náhodou navzájom nakazili. Vo svojom príspevku Cassie taktiež uviedla, že požaduje ľudí, ktorí boli zodpovední a držali sa bezpečnostných pravidiel. Keď Baxter Heather prvý raz uvidel, pomyslel si, že je veľmi rozkošná. Podobne to cítila aj ona. Baxter povedal, že mal pocit, že je Heather na neho až príliš pekná. Cassie sa snažila atmosféru počas fotenia vylepšiť. „Veľakrát som opakovala, že budú blízko niekoho, koho nepoznajú a len sa do toho majú vložiť. Nefungovalo by to, keby sa hanbili a boli zdržanlivý, celý zmysel by sa stratil.“ 

Sadli si

Samozrejme, že zo začiatku všetko prebiehalo len veľmi striedmo, len sa objímali a nechala ich stáť vedľa seba. Pustila hudbu, aby sa trochu uvoľnili a keď im navrhla intímnejšie pozície, bolo to v poriadku. Keď povedala, že už by sa mohli aj pobozkať, všetci boli za to. „Tak a teraz by mala prísť tá nepríjemná časť,“ povedala Cassie a oni sa zasmiali. „Pozrela som sa na neho, trochu sme sa zachichotali, a potom sme to urobili,“ povedala Heather o bozku s Baxterom.

Všetci si to užili

Fotografka povedala, že to vôbec nebolo divné, skôr si to všetci užívali. Na konci fotenia si pár dokonca vymenil kontaktné informácie. „Kráčal som späť k autu a myslel som na to, že sa to skončilo. Bolo to, ako keby to dievča ani nebolo z mojej ligy. Proste nič pre mňa,“ povedal Baxter, nakoniec to však bola Heather, ktorá požiadala o kontakt. Fotografie sa stali rýchlo virálnymi a zdá sa, že obaja spolu odvtedy strávili veľa času. Poznali sa niečo málo cez týždeň, ale už spolu trávili veľa času.

Teraz sú dobrými priateľmi

Boli dokonca spolu aj vtedy, keď jednému z nich Insider telefonoval. Obaja však povedali, že sú zatiaľ len priatelia a nedovolia, aby ich do vzťahu vtiehli sociálne médiá. Práve teraz je to všetko len čisto platonické a hoci spolu trávili veľa času, ešte stále to nechávajú len tak plynúť. „Nechceme, aby nás sociálne médiá vtiahli do vzťahu. Práve teraz je to medzi nami striktne platonické a my sa do toho pomaly presúvame a uvidíme, ako to chodí. Ale sme spolu veľmi často. Zabávame sa, robíme samé bláznivé veci.“

Celú skúsenosť opisujú veľmi pozitívne a hoci nečakali, že to bude taká zábava, prekvapilo ich, ako si sadli. Bolo to však podľa nich super a myslia si, že je to fajn spôsob, ako spoznať ľudí a skvelý spôsob, ako objaviť inú časť seba a svojej osobnosti.