Jedno z najnovších ohnísk je v Prahe. Česká republika hlási vyše 200 nových infikovaných a ďalšie obete

SITA , TASR

Foto: TASR - Jaroslav Novák

V Českej republike už druhý deň po sebe pribudlo vyše 200 infikovaných novým koronavírusom. Jedno z najnovších ohnísk vzniklo v Prahe, kde sa v nočnom klube nakazilo 76 ľudí.

Článok pokračuje pod videom ↓

České ministerstvo zdravotníctva v stredu oznámilo, že počet potvrdených prípadov nákazy stúpol o 247, čo je najviac od 28. júna.

Zomreli ďalší 4 pacienti

Minister zdravotníctva Adam Vojtěch v tejto súvislosti uviedol, že vláda prediskutuje možný návrat k celoštátnym reštrikciám, neposkytol však zatiaľ žiadne detaily. V Českej republike registrujú celkovo 14 750 potvrdených prípadov koronavírusu a 364 osôb podľahlo ochoreniu COVID-19.

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch po stretnutí s premiérom Andrejom Babišom v stredu povedal, že ak bude počet nových prípadom nákazy koronavírusom stúpať aj naďalej, bude namieste urobiť niektoré opatrenia, ktoré však nešpecifikoval. Informovala o tom na svojej webovej stránke spravodajská televízia ČT24.

Babiš predtým uviedol, že sa mu vývoj okolo ochorenia COVID-19 nepáči. Minister zdravotníctva okrem toho požiadal epidemiológov, aby súčasný nárast posúdili. Ich stanovisko chce predniesť budúci pondelok na zasadnutí vlády. Počet aktuálne infikovaných totiž po prvý raz od vypuknutia epidémie presiahol 5000. V prepočte na milión obyvateľov ČR eviduje takmer 20 nových prípadov nákazy koronavírusom denne, čo je najvyšší prírastok v rámci okolitých štátov.

Najnovšie články