Budíte sa a neviete zaspať? Vedci prišli na šokujúci dôvod, prečo majú ľudia v pandémii tento problém

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Mnohí ľudia majú v súčasnej dobe problémy so spánkom. Vedci sa snažili prísť na to, čo to spôsobuje a výsledky sú viac než prekvapivé. 

Ako informuje portál Unilad, nová štúdia ukázala, že ak sa vám nedá spať alebo máte nepokojný spánok, môže za to aj nuda. Pandémia zvýšila hladinu nudy u mnohých ľudí a nielen, že je to otravné, ale zdá sa, že to môže mať vplyv na vašu kvalitu spánku. Vedci skúmali potenciálne súvislosti medzi nudou a zlým spánkom a výsledky hovoria, nekvalitný spánok môže spočívať aj v nude a prokrastinácii pred spaním.

Foto: needpix

Zaujímavá štúdia

Uskutočnila sa štúdia s 270 účastníkmi vo veku 18 až 69 rokov. Podľa Science Direct nuda predpovedala nepokojnosť a zvýšenú prokrastináciu pred spaním a následne horšou kvalitou spánku. Práve nuda teda ovplyvňuje kvalitu spánku a je nevyhnutné, aby sa to zmenilo. Ľudia, ktorí sa zvyknú nudiť sú väčšinou nepozorní k prítomnému okamihu a zhoršuje sa to, pokiaľ k tomu máte sklony.

Základom je v posteli nepozerať televíziu a ani na svoj telefón, pretože telo je potom zmätené. Najlepšie je, keď si vaše telo vybuduje súvislosť so spánkom a posteľou.

Najnovšie články