Podľa známeho psychológa existuje iba 8 typov osobnosti. Vezmite do ruky pohár a zistite, ktorý typ ste vy!

KatkaR

“Spôsob, akým držíme v ruke náš nápoj, odhaľuje charakteristiku našej povahy a osobnosti viac než si myslíme,“ tvrdí odborný konzultant a psychológ Glenn Wilson. Tento človek uskutočnil štúdiu, počas ktorej pozoroval viac než 500 návštevníkov rôznych barov, analyzoval reč tela týchto osôb a na základe toho ich rozdelil do ôsmich základných skupín. V tomto článku nájdete presný popis všetkých z nich a pri najbližšej príležitosti si to môžete otestovať i na vlastnej koži. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Typ 1 – Flirtovanie

adme.ru

Väčšinou ide o ženu, ktorá drží pohár tak, že prsty roztvorí doširoka a takmer celý ho nimi objíme. Niekedy pritom zdvihne malíček alebo ukazovák.

Všimnite si tiež, kde je pohár umiestnený. Zvyčajne ho ženy držia blízko výstrihu svojich šiat, teda v blízkosti svojho hrudníka, prípadne tváre. Niekedy sa môže žena hrať s okrajom pohára tak, že po ňom prechádza prstom alebo sa zabáva so stopkou pohára.

Typ 2 – Klebetenie

adme.ru

Tento typ ľudí uprednostňuje trávenie času v malej spoločnosti svojich priateľov a známych, pričom najradšej rozoberajú novinky a klebety o iných. Sú však mimoriadne opatrní a majú vlastný okruh priateľov, ktorým dôverujú. Preto je zriedkavé, aby si dobrovoľne vytvárali nové priateľstvá a zoznamovali sa s novými ľuďmi.

Osoba spadajúca do tohto typu drží pohár pevne v rukách, aby predišla vyliatiu jeho obsahu, napríklad počas aktívnej gestikulácie pri vysvetľovaní alebo objasňovaní. Často sa nakláňa dopredu a pohár si pritom automaticky pritlačí na hruď.

Typ 3 – Zábava

adme.ru

Či už ide o muža alebo ženu, takéto držanie nápoja charakterizuje človeka jasne – veselá a spoločenská osoba, ktorá je vždy rada v centre pozornosti. Týmto ľuďom nevadí piť nápoj priamo z fľaše, rovnako ako ani usrkávanie si z neho po malých dúškoch, aby nedošlo k momentu,  kedy sa kvôli pitiu nebudú môcť okamžite zapojiť do konverzácie. Fľašu pritom držia veľmi uvoľnene a 2-3 prsty nechávajú vo vzduchu.

Ak sa chcete zoznámiť s takýmto človekom, nemusíte dlho hľadať a zoznamovanie prebehne úplne hladko. Ľudia tohto typu totiž na rozdiel od toho predošlého milujú zoznamovanie s novými ľuďmi a sú vždy pripravení rozšíriť okruh svojich známych. Pripravte si ľahký a veselý vtip, na ktorý určite zereagujú.

Typ 4 – Plachosť

adme.ru

Zvyčajne sa jedná o osobu,  ktorá práve vstúpila do spoločnosti alebo so sebou priniesla blízkeho priateľa. Títo ľudia držia svoj pohár defenzívne, oboma rukami, akoby sa zaň chceli ukryť. Pohár nemajú nikdy prázdny, pretože potrebujú mať pocit, že kedykoľvek nastane chvíľka trápneho ticha, môžu ho použiť ako záchranné koleso a napiť sa. Mimochodom, práve to je dôvod, prečo títo ľudia obľubujú slamky.

Ak sa chcete priblížiť k takejto osobe, musíte sa o to snažiť s maximálnou opatrnosťou a taktom. Jednoduchý, avšak úprimný kompliment z vašej strany im môže pomôcť prekonať ich hanblivosť a určite s vami bez vahánia nadviažu kontakt.

Typ 5 – Ľadová kráľovná

adme.ru

Zvyčajne sa jedná o osobu ženského pohlavia – chladnú a bez emócií, ktorá vyvoláva dojem, že preniknúť do jej blízkosti je priam nemôžné!

Väčšinou pije z veľkého pohára, ktorý drží tesne pri tele. Založené ruky, uzatvorený postoj a držanie tela vytvárajú vážnu komunikačnú bariéru. Spravidla ide o podnikateľky, ktoré do spoločnosti prišli s jasným cieľom, vedia čo chcú a na ostatné nemajú čas ani chuť. Ak sa rozhodnete zoznámiť sa s takýmto človekom, pripravte sa i na to, že pravdepodobne vás čaká odmietnutie.

Typ 6 – Playboy

adme.ru

Tu sa bude takmer isto jednať o silnejšie pohlavie, ktoré bude vynikať sebavedomím a aktivitou. Je totiž pripravený v bare alebo podniku, v ktorom sa práve nachádza, niekoho zviesť a/alebo zoznámiť sa s novými tvárami.

Spravidla pije z vysokého pohára alebo fľaše nesúcej isté sexuálne podtexty. S najväčšou pravdepodobnosťou sa nemusíte snažiť o začiatok konverzácie s týmto človekom, keďže sa bude snažiť zoznámiť sa s vami ešte skôr než si ho vôbec všimnete.

Typ 7 – Sebavedomie

adme.ru

Človek tohto typu môže byť charakterizovaný ako človek s nadmerným sebavedomím či dokonca ako človek arogantný. Svojou prítomnosťou zaberá všetok priestor – buď sedí na stoličke, na ktorej sa neustále nakláňa alebo si sadá na samostatnú pohovku, a to rozkročmo a rozloženými rukami dáva najavo, že priestor patrí jemu.

Spravidla pije nealkoholické nápoje z fľaše alebo hrnčekov. Ak sa táto osoba nachádza v spoločnosti priateľov, pravdepodobne je už zvyknutý na to, že tu má isté miesto a o nadväzovanie kontaktov s novými ľuďmi nemá záujem.

Typ 8 – Tvrďas

adme.ru

Spravidla je to človek, ktorý si z ponuky vždy vyberá to najväčšie – najväčší hrnček, najväčšiu fľašu, najväčšie porcie jedla. Svoj nápoj drží iba jednou rukou, čím ukazuje svoju silu.

Väčšinou sa jedná o osobu, ktorá vytvára skôr nepriateľský dojem a svoju silu a postavenie rada demonštruje. Ak sa rozhodnete zblížiť sa s takouto osobou, buďte opatrní a dobre si to premyslite. Pravdepodobne si úplne nesadnete.

Priradili ste si po prečítaní popisov k jednotlivým typom okamžite k niektorým z nich niekoho zo svojich známych či dokonca seba? Ak sa vám to na prvý pokus nepodarilo, môžete tak urobiť napríklad v piatok večer. Nezabudnite sa s nami podeliť o to, či tieto charakteristiky sedia.

Pozri aj: TEST: Vyberte si jedno slnko, ktoré vás zaujme najviac a zistite 100% pravdu o svojej osobnosti

Katuš, adme.ru

Najnovšie články