Malý 5-ročný chlapček bojoval so zákernou chorobou. Slová, ktoré na konci povedal svojej mame vás dojmú k slzám

Gabriela Kinčoková

Slovo rakovina je vždy veľkým strašiakom a ľudia sa tejto téme často vyhýbajú. Človeka na srdci najviac zabolí, keď vážnou chorobou trpia tí najmenší. Jedným z nich je aj odvážny bojovník Charlie, ktorý zomrel keď mal len 5 rokov. Táto choroba mu nedala viac možnosť tešiť sa zo života a z chvíľ strávených so svojou rodinou. Predtým než zomrel však povedal svojej mame niečo, čo zlomí srdce naozaj každému.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: facebook

Charlie Proctor bol veselý chlapček, ktorému v roku 2016 diagnostikovali vzácny druh rakoviny, ktorý si vyžadoval akútnu transplantáciu pečene. Príbeh tohto chlapca je o to statočnejší, že rodičia museli vyzbierať 900-tisíc eur, aby mohol podstúpiť operáciu v Spojených štátoch. Iba pár hodín predtým, než malý hrdina zomrel povedal svojej mame niečo, čo by nečakala nikdy v živote. Na sociálne siete uverejnila fotku a k nej popis toho, čo jej malý Charlie povedal. „Mami je mi to ľúto,“ povedal malý chlapček.

Foto: facebook

„Charlie, dal si mi šancu byť mamou. Bola to moja najväčšia inšpirácia, ale rovnako inšpirácia pre mnohých ľudí,“ napísala Charlieho matka Amber. Mnohí ľudia na Amberinu fotku reagovali negatívne a povedali, že chlapček pred smrťou vyzeral deprimovane. „Žiadne dieťa a ani žiadny rodič by sa nemali cítiť ako Charlie. Žiadny rodič by sa nemal pozerať nato, ako jeho dieťa umiera v ukrutných bolestiach,“ napísala na sociálnu sieť Amber. 

Foto: facebook

Neskôr Amber vyzývala všetkých ľudí aby svoj život nebrali ako samozrejmosť. Po tom, ako Charlieho matka uverejnila jeho fotku na sociálnych sieťach, Charlie bohužiaľ umrel. V roku 2016 mu diagnostikovali rakovinu a minulý mesiac rodičom povedali, že mu zostávajú už len dva týždne života. „Je to 366 hodín,“ povedala na koniec Amber. Odpočívaj v pokoji.

Pozri aj: Prvá svadba dvoch slovenských lesbičiek. Vzali sa, aj keď to naše zákony nepovoľujú

Gabriela, ladbible.com