Mamička sa zmierila s tým, že nikdy nebude počuť hlas svojej dcéry. Potom sa však stal ozajstný zázrak

Lucia Mužlová

Spomeniete si ešte na okamih, keď vaše dieťa povedalo svoje prvé slovo? Väčšinou je to niečo ako „mama“, „tata“ alebo akási napodobenina zvieracieho zvuku, niečo ako „hav hav“ alebo „mňau“. Čo však u detí, ktoré majú indispozície rozprávať? Mamička Briana sa podelila o svoj dojímavý príbeh. Na parkovisku sa rozplakala z tohto dôvodu.

Článok pokračuje pod videom ↓
Briana Blankenship

Lekári povedali mladej mamičke hrozivú správu. Jej dcérka Taylor má neverbálny autizmus a nikdy nebude rozprávať. Pre rodiča je to určite šok, no musí sa s tým vyrovnať.  ročné dievčatko však dokázalo doktorom, ale aj celému svetu, ako sa mýlili.

„V podstate som sa s tým zmierila a prijala to. Nikdy nebudem počuť hlas svojej dcéry,“ povedala Briana. Malej Taylor bol diagnostikovaný autizmus a taktiež porucha senzorického spracovania vnemov. Má neurologickú a vývojovú poruchu, ktorá ovplyvňuje to, ako človek koná, komunikuje a učí sa.

Briana Blankenship

Medzi sebou rodina komunikuje pomocou gest. Našli k sebe cestu. Iný zdroj komunikácie je program na iPade, ktorý Taylor využíva aj na učenie sa. Rodičia svoju dcéru podporujú, ako sa len dá. Chodí do škôlky, má voľnočasové aktivity a absolvuje terapie. Všetko preto, aby žila kvalitný život, podobne ako ostatné deti.

Briana raz viezla svoju dcérku na gymnastiku a ostala v nemom úžase. „Boli sme na ceste a meškali sme. Nemali sme čas na jedlo, rýchlym občerstveniam popri ceste sa vyhýbame, no v ten deň nebola iná možnosť. Na zadnom sedadle sedela moja dcéra a vychutnávala si hranolky. Zrazu sa začala chichotať a ja som to počula. Okamžite som sa otočila a opýtala sa, či to skutočne povedala. Pozrela sa na mňa a zopakovala to. Mama.“ Takto opisuje neskutočný príbeh a zážitok Briana.

Briana Blankenship

„Bola som taká nadšená, že som hneď odparkovala auto a moment som zachytila na video. Potom sa moje oči zaliali slzami. Hneď som zavolala manželovi a potom aj mojej mame. Video som zdieľala na sociálnych sieťach a pozitívne odozvy sa len tak hrnuli. Svoje príbehy zdieľali aj ostatní ľudia, ktorí majú doma neverbálne dieťa. Verím, že im to otvorí cestu na novú nádej.“

Krásne video si môžete pozrieť tu. Je to pekný odkaz všetkým rodičom. Nevzdávajte to so svojimi deťmi, či už majú autizmus, ADHD, iné poruchy pozornosti, alebo sa im len nedarí v matematike. Stále sú to naše deti, naša pýcha, radosť a budúcnosť.

I am ugly crying in the McDonald's parking lot and the employees probably think I'm crazy. In the drive thru I suddenly heard Taylor say MAMA. For those of you that don't know. Taylor is 5 and has nonverbal autism. She has NEVER said a word.EVER. As soon as she said it I grabbed my phone and started recording. I'm pretty sure I held up the drive thru line but there was no way I wasn't getting proof of this. I can't explain how unbelievably grateful and ecstatic I am right now. #AutismAwareness #BigWin *Edit* I need to add here that I own the rights to this video. To use this video in a commercial player or in broadcasts, please email licensing@storyful.com

Gepostet von Briana Blankenship am Montag, 30. April 2018