Opäť z nej nikto nevedel spustiť oči. Kate Middleton sa objavila v bielych šatách a ľudia si hneď všimli tento detail

TASR , Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Britská kráľovná Alžbeta II. sa v nedeľu podvečer stretla na Windsorskom zámku s americkým prezidentom Joeom Bidenom a jeho manželkou Jill.

Článok pokračuje pod videom ↓

Šéf Bieleho domu na stretnutie s kráľovnou odcestoval po skončení summitu G7 v juhozápadnom Anglicku, informovala televízia BBC. Zo summitu Biden odletel prezidentským špeciálom Air Force One na londýnske letisko Heathrow, odkiaľ absolvoval krátky let vrtuľníkom do Windsoru.

Uctila si ich hymnou

Alžbeta II. vo svojej kráľovskej rezidencii pohostila manželov Bidenovcov čajom a uctila si ich americkou hymnou a prehliadkou čestnej stráže na nádvorí zámku, na ktorom sa kráľovná zdržiava počas pandémie. Potom vošli dovnútra na posedenie pri čaji, ktoré trvalo necelú hodinu, píše agentúra AP.

Foto: profimedia

Bidenovci potom nasadli do vrtuľníka, ktorým odleteli naspäť do Londýna. S kráľovnou sa prezidentský pár stretol už v piatok na recepcii na úvod summitu G7. Alžbeta II. sa od začiatku svojej vlády v roku 1952 stretla so všetkými úradujúcimi prezidentmi USA s výnimkou Lyndona Johnsona (1963-1969), uvádza BBC.

Kate žiarila

Hoci na týchto stretnutiach išlo o iné veci, outfity kráľovnej, manželky princa Charlesa Camilly a Kate Middleton spôsobovali medzi fanúšikmi poriadny ošiaľ. Kate zaujala hneď niekoľkokrát, najprv ružovými šatami, do pozornosti sa dostala hlavne vďaka bielym šatám od jej obľúbeného návrhára, Alexandra McQueena. Ako uvádza portál Elle, Kate vyzerá v elegantných bielych šatách maximálne pôvabne a niet divu, že zaujala množstvo ľudí.