Pápež František ukázal úctu k najchudobnejším. Vatikánsky palác premenil na útočisko pre bezdomovcov

Lucia Mužlová

Foto: archív TASR/Twitter (Homeless England)

Pápež František už niekoľkokrát ukázal, že je progresívnym pápežom. Niektorým veriacim sa jeho kroky nepozdávajú a neschvaľujú jeho rozhodnutia. Netreba však zabudnúť na to, že je mimoriadne obľúbený a mnohí naopak podporujú všetky kroky, ktoré sa rozhodne verejnosti oznámiť.

Foto: archív TASR

Ako informoval portál Unilad, pápež František opäť urobil krásne gesto. Vatikánsky palác z 19. storočia premenil na útočisko pre bezdomovcov a utečencov. Hneď vedľa známeho námestia sv. Petra stojí Palazzo Migliori, palác, ktorý predtým slúžil ako útočisko pre mladé mamičky bez partnerov, ktoré potrebovali pomoc. Dnes táto myšlienka opäť ožíva, no v paláci pomoc nájdu práve bezdomovci a utečenci. 31. januára mu pápež František požehnal a dal mu prívlastok „palác chudobných“.

Na horných poschodiach paláca budú ubytovne, kde môže prespať približne 50 mužov a žien, dolné podlažia sa budú využívať aj dobrovoľníkmi, ktorí tu budú napríklad vyučovať ľudí základy informatiky a vysvetlia ľuďom, ako využívať počítač. K dispozícii bude aj priestor na čítanie, rekreáciu a psychologické poradenstvo. Práve ľudia bez domova a tí, čo prežili osobné pády a traumy majú problém začleniť sa naspäť do spoločnosti. V tom im pomôžu edukovaní psychológovia.

Slová pápeža Františka sú pre mnohých veľkým mementom: „Toto je dôsledok tragického rozporu našej doby. So zvyšujúcim sa pokrokom a novými možnosťami, čo je skvelá vec, prichádza aj to, že ich môže využívať stále menej a menej ľudí.“

1
Komentovať