Princ William a Kate Middleton odhalili veľkú novinku: Toto sa počas ich manželstva stalo prvý raz

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Princ William a Kate Middleton si vo štvrtok prezreli špeciálne umelecké dielo, ktoré je ich prvý oficiálny spoločný portrét.

Ako uvádza portál People, vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge boli pripravení na odhalenie ich prvého maľovaného portrétu počas návštevy Cambridgeshire, čo je okres v meste Cambridge. Ich portrét si išli pozrieť do múzea Fitzwilliam University of Cambridge, kedy bol zároveň aj prvý raz odhalený verejnosti.

Ich prvý spoločný obraz

Namaľoval ho oceňovaný britský portrétista Jamie Coreth. „Toto bolo asi najvýnimočnejšie privilégium môjho života, že som bol vybraný, aby som namaľoval tento obraz. Chcel som ukázať ich kráľovské výsosti spôsobom, kedy budú pôsobiť uvoľnene a prístupne, no zároveň elegantne a dôstojne. Keďže je to ich prvý portrét, na ktorom sú spolu počas ich pôsobenia ako vojvodu a vojvodkyne, chcel som aby obraz vyvolal pocit rovnováhy medzi ich verejným a súkromným životom,“ povedal.

Stretli sa aj s umelcom

Dielo bolo podľa správ objednané ako darček. Na portréte má Kate na sebe smaragdové šaty od The Vampire’s Wife, ktoré mala na sebe počas návštevy v Dubline v marci 2020, William má na sebe tmavý oblek a modrú kravatu. Po zhliadnutí diela sa stretli s umelcom a zároveň aj s lady Sibyl Marshall, manželkou zosnulého sira Michaela Marchalla, ktorý pôvodne navrhol vytvoriť portrét.

Neskôr v ten deň sa Kate a William zúčastnili osláv, kedy sa stretli s verejnosťou, no počas dňa sa konali aj vystúpenia kapiel a tanečníkov, ako aj predstavenia charitatívnych organizácií a dobrovoľníkov.

0
Komentovať