Slovensko čaká výrazné ochladenie: Teploty na našom území klesnú aj o 10 °C

Kristína Hagarová

Foto: TASR archív

Jún a začiatok júla boli tento rok na Slovensku mimoriadne teplé mesiace. Prepisovali rekordy a priniesli aj sucho, s ktorým niektoré regióny bojovali. Teraz nás však čaká výrazné ochladenie.

Ako uvádza portál Imeteo, vysoké teploty predstavujú pre ľudský organizmus extrémnu záťaž a teplé počasie vyvrcholí na našom území už dnes. Tlaková výš začína slabnúť, ale teploty budú ešte vyššie, dosahovať budú úroveň od +31 °C do +36 °C. Chladnejšie bude len na severe.

Čaká nás výrazné ochladenie

Ochladenie príde na Slovensko už v utorok a zasiahne celé územie. Cez našu oblasť bude postupovať studený front, ktorý sa bude vlniť a neskôr k nám rozšíri výbežok tlakovej výše od západu. Bude prevládať veľká oblačnosť a od západu sa postupne na mnohých miestach rozprší, pričom lokálne sa budú tvoriť aj búrky.

Oteplenie až v polovici júla

Teploty budú nižšie, maximálne teploty budú dosahovať +27 °C až +32 °C, nad 30 °C bude však len na juhovýchodnom Slovensku. Podobne to bude stredu aj štvrtok. Výraznejšie ochladenie nás čaká v piatok, kedy sa v chladnejšom vzduchu od západu rozšíri výbežok tlakovej výše. Teploty klesnú na celom území.

Denná teplota bude dosahovať +22 °C až +27 °C. Ďalšie výrazné oteplenie by malo prísť na naše územie až 14. júla.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
1
Komentovať