Už z nej nebude len princezná. Kate Midleton už čoskoro získa nový titul, venoval jej ho kráľ Karol

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (dukeandduchessofcambridge), Fotograf: Paolo Roversi

Kate Middleton sa okrem nového titulu princezná z Walesu môže tešiť z ďalšieho. Väčšinou sa pritom udeľuje len mužom, ale aj toto je dôkaz toho, že vláda kráľa Karola bude do veľkej miery moderná.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál People, z Kate bude okrem princeznej aj čestnou plukovníčkou írskej gardy, teda „honorary Colonel of the Irish Guard“. Podľa informácií portálu sa tento titul a zároveň rola pre princeznú z Walesu maximálne hodia, pretože si už od svadby s princom Williamom v roku 2011 ctí írsku gardu ako takú.

Foto: profimedia

Nový titul preberá po Williamovi

V skutočnosti Kate preberá túto funkciu po svojom manželovi princovi Williamovi, ktorý bol za plukovníka vymenovaný kráľovnou Alžbetou v roku 2011, len dva mesiace pred kráľovskou svadbou. William však dostáva od svojho otca, kráľa Karola novú úlohu a síce plukovník waleskej gardy, čo zodpovedá jeho titulu princ z Walesu.

Foto: profimedia

Kedy budú prebiehať oslavy?

Camila zase prebrala titul plukovníka granátnikov, ktorý bol odobratý princovi Andrewovi. Okrem iného palác oznámil, že prvá verejná oslava narodenín kráľa Karola, známa aj ako Trooping the Colour sa uskutoční 17. júna 2023, teda len 6 týždňov po jeho korunovácii, ktorá sa uskutoční 6. mája 2023. Kráľ Karol pritom narodeniny oslavuje až v novembri, avšak rovnako ako jeho matka kráľovná Alžbeta ich bude oslavovať v júni z jednoduchého dôvodu – lepšie počasie.

Na prehliadke sa zúčastní viac ako 1 400 vojakov, 200 koní a 400 hudobníkov. Niektorí členovia kráľovskej rodiny pôjdu na koňoch, iní absolvujú jazdu v koči priamo do Buckinghamského paláca, aby sledovali prelet lietadiel Royal Air Force a Red Arrows.