Smutné správy pre českú legendu. Jiří Bartoška opäť bojuje s rakovinou, operáciu neplánuje

Dana Kleinová

Foto: David Sedlecký, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Obľúbený český herec opäť bojuje so zákernou chorobou. Len nedávno ju prekonal a zas mu ide o holý život. Operáciu však podstúpiť nechce. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Blesk, 76-ročnému hercovi Jiřímu Bartoškovi sa vrátila zákerná choroba. Po deviatich relatívne pokojných rokoch znova bojuje s rakovinou a lieči sa na onkológii. Ešte v lete pritom herec optimisticky tvrdil, že hoci bojoval s chorobou, všetko dobre dopadlo.

Rakovina sa mu vrátila

Pred deviatimi rokmi herec prekonal rakovinu lymfatických uzlín, ktorú mu, našťastie, odhalili včas, a tak sa mu z nej podarilo dostať. Teraz však znova dostal smutné správy, keďže zistil, že sa mu táto zákerná choroba vrátila.

„Môžeme potvrdiť, že prezident MFF Karlovy Vary v súčasnej dobe absolvuje onkologickú liečbu,“ potvrdila pre Blesk hovorkyňa festivalu Uljana Donátová. Ďalšie informácie neposkytla, hoci prezradila, že herec nepodstúpil žiadnu ďalšiu operáciu a v súčasnosti sa lieči vo Fakultnej nemocnici Motol.

V súčasnosti sa tak Bartoška nielenže opätovne stal onkologickým pacientom, ale tiež si pacienta s rakovinou zahral v novom seriáli Smysl pro tumor, kvôli ktorému mu oholili vlasy.

Najnovšie články