Spadla do rokliny, pomôcť jej už nemohli. Slávna turistka, ktorá sa fotila na vrcholoch len v plavkách tragicky zahynula

Lucia Mužlová

Foto: facebook/GigiWu

Taiwanská vysokohorská turistka, ktorá sa na sociálnych sieťach preslávila fotografiami v plavkách na vrcholkoch hôr, zahynula počas sólovej túry v taiwanskom národnom parku Jü-šan. Na svojom webe o tom v utorok informovala stanica BBC.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mt. Yarigatake, 日本百名山-槍岳, 3180M, 如願以償的在本年度封山前看到360度展望~~萬歲!

Gepostet von Gigi Wu am Montag, 26. Oktober 2015

Záchranári uviedli, že 36-ročná Gigi Wu spadla do rokliny a pravdepodobne zomrela v dôsledku podchladenia. Podarilo sa jej síce spojiť s tiesňovou linkou, záchranári sa k nej však pre zlé počasie nemohli včas dostať, uviedli miestne médiá.

Gigi Wu bola na sociálnych sieťach známou osobnosťou a na základe odkazov, ktoré nechávajú obdivovatelia na jej facebookovom profile, badať, že ju považovali za inšpiratívnu turistku.

Taiwančanka bola skúsenou turistkou a počas svojich výprav vždy používala riadnu výstroj. Na sociálnych sieťach zverejňovala fotografie z hôr, na ktorých pózuje v plavkách.

Wu bola na niekoľkodňovej túre v taiwanskom národnom parku Jü-šan. Po tom, ako zavolala na núdzovú linku, sa k nej podľa denníka Taiwan News pokúšal vrtuľník dostať trikrát. Misiu vždy zastavilo zlé počasie a operácia musela pokračovať po zemi. Jej telo napokon záchranári našli až po 43 hodinách v pondelok večer. Na fotografii z jej posledného postu z 18. januára, ktorý mal viac ako 18.000 nasledovateľov, vidieť pohľad na hory cez oblaky.