Takto vyzerajú v skutočnosti herci, ktorí hrali tie najdesivejšie horové postavy

Lucia Mužlová

Niekto ich miluje, iní nenávidí. Jedno je však isté. Horory sú tie najdesivejšie filmy, aké sú produkované na striebornom plátne. Hrôzostrašné postavy v týchto filmoch hrajú herci, ktorí musia neraz stráviť aj hodiny v maskérni, kde ich upravujú do finálneho – strašidelného vzhľadu. Ako ale vyzerajú herci, ktorí hrajú tieto desivé postavy v skutočnosti?

Článok pokračuje pod videom ↓

interez4

Samara – Daveigh Chase

DreamWorks Pictures/Rexfeatures

Hoci má Daveigh Chase iba 26 rokov, zahrala si už v mnohých úspešných a ikonických filmoch. Avšak najviac divákom utkvela ako dievčina Samara z filmu Kruh, ktorá vychádza z televíznej obrazovky.

Jason Voorhees — Ari Lehman

Paramount Pictures/Rexfeatures

Hoci bol Jason Voorhees stvárnený mnohými hercami, Ari Lehman si ho zahral ako prvý. Keď Ari prišiel na konkurz do filmu Piatok trinásteho, okamžite ho angažovali, aj napriek tomu, že mal iba 15 rokov.

Freddy Krueger — Robert Englund

New Line Cinema/Rexfeatures

Úloha Freddyho Kruegera, sériové vraha vo filme Nočná mora v Elm Street, bola životnou rolou herca Roberta Englunda a Freddyho si zahral vo viacerých hororoch.

Valak — Bonnie Aarons

New Line Cinema/Rexfeatures

Kvôli jej nápadnému vzhľadu dostáva Bonnie Aarons veľmi rôznorodé úlohy, a tak, ako hrá komédie, tak stvárnila aj démona Valaka vo filme V zajatí démonov 2. Fanúšikovia tvrdia, že práca maskérov v tomto filme bola hodná toho najvyššieho ocenenia.

Pennywise — Tim Curry

Warner Bros. Television/Rexfeatures

Klaun z filmu To vytvorený podľa románu od Stephena Kinga, je nočnou morou všetkých detí, no tiež aj mnohých dospelých. Herec Tim Curry je stále aktívny, momentálne je však pripútaný na invalidný vozík.

John Kramer — Tobin Bell

Lionsgate/Rexfeatures

Rola známeho maniaka Johna Kramera bola tou najvýznamnejšou v kariére herca Tobina Bella. Okrem série filmov Saw si zahral tiež v mnohých populárnych televíznych reláciách, vrátane Aktov X či Walker, Texas Ranger.

Leprechaun — Warwick Davis

Trimark Pictures/Rexfeatures

Warwick Davis je jedným z najznámejších hollywoodskych hercov nízkeho vzrastu. Napriek tomu, že jeho výška je iba 107 centimetrov, má skvelý herecký talent a obrovskú charizmu. Okrem filmu Leprechaun ste ho mohli vidieť vo Hviezdnych vojnách či v Harry Potterovi.

Michael Myers — Nick Castle

Warner Bros./Rexfeatures

Nick Castle sa stal jedným z prvých ľudí, ktorý prijali úlohu hrať Michaela Myersa vo filme Halloween a toto stvárnenie mu prinieslo veľkú slávu. V súčasnosti sa Nick nevenuje herectvu, ale píše scenáre a produkuje filmy.

Pinhead — Doug Bradley

Film Futures/Rexfeatures

Douglas Bradley hral rolu Pinheada tak dokonale, že fanúšikovia série filmov Hellraiser tvrdia, že iného herca by si v tejto úlohe predstaviť nedokázali. Herec sa snažil hrať aj v iných filmoch, ale postava Pinheada zostáva najvýznamnejšou v jeho kariére.

Leatherface — Andrew Bryniarski

New Line Cinema/Rexfeatures

Andrew Bryniarski je jedným z mnohých hercov, ktorí hrali maniaka menom Leatherface vo filme Texaský masaker motorovou pílou. Teraz Andrew hrá v televíznych reláciách a zaoberá sa  kulturistikou.

Jack Torrance — Jack Nicholson

Warner Bros/Rexfeatures

Údajne o rolu Jacka Torranca sa zaujímali aj Robert De Niro a Robin Williams. Avšak Stanley Kubrick tvrdí, že do úlohy Jacka Torranca vo filme Osvietenie, od začiatku počítal iba s Jackom Nicholsonom.

zdroj: babskeveci.sk (mmm), brightside.me