Tipy a triky, ktoré vám môžu zachrániť život

Lucia Mužlová

V dnešnej dobe je internet plný rôznych článkov s tipmi a trikmi na všelijaké témy. Od šikovných receptov, cez triky, ako sa rýchlo pobaliť na dovolenku, tipy na vylepšenie vášho bývania a mnoho, mnoho ďalších… Tento článok vám ale prináša skutočne dôležité a využiteľné triky, ktoré vám môžu zachrániť život. Na prvý pohľad sú to možno banálne veci, ale verte alebo nie, v momente keď ich budete naozaj potrebovať si na ne kvôli vážnosti situácie možno ani nespomeniete. Preto pozorne čítajte a každý jeden si poriadne vryte do pamäti.

Článok pokračuje pod videom ↓
tipy ktore zachrania zivot (6)
melbsmc.com

Vytočiť číslo na privolanie zložiek integrovaného záchranného systému 112 dokáže väčšina telefónov aj bez vloženej SIM karty.

tipy ktore zachrania zivot (11)
stylefrizz.com

Parfúm od Calvina Kleina Obsession vám môže zachrániť život pred levmi, gepardmi alebo tigrami. Vo voľnej prírode. Tieto šelmy ho totiž z duše neznášajú.

tipy ktore zachrania zivot (7)
delmonte.ph

Kokosové mlieko, ktoré je ešte stále v kokosovej škrupine môžete použiť ako náhradu fyziologického roztoku, ktorý sa používa najmä pri dehydratácii organizmu.

tipy ktore zachrania zivot (3)
flickr.com

Predpovedať počasie sa dá aj z obyčajnej šálky kávy. Vysoký tlak vzduchu ovplyvňuje bublinky na povrchu kávy. Takže ak sa bublinky nachádzajú v strede šálky je pravdepodobné, že sa blíži búrka.

tipy ktore zachrania zivot (8)
viralnova.com

Či už ste cyklista, chodec, alebo priamo šofér dávajte si dobrý pozor na mŕtve body.

tipy ktore zachrania zivot (9)
viralnova.com

Poznáte túto rastlinu? Pokiaľ sa ocitnete uväznení v prírode mali by ste vedieť, že korene týchto rastlín sú jedlé a navyše obsahujú dôležité látky pre prežitie človeka.

tipy ktore zachrania zivot (1)
liveleak.com

Najčastejšou príčinou pri domácich požiaroch nie je oheň, ale udusenie. Preto sa v prípade núdze držte nízko pri podlahe.

tipy ktore zachrania zivot
wikihow.com

Pokiaľ máte v tele zapichnutý nejaký predmet (nožík, konár, tužku…) nikdy ho nevyťahujte! Predmet mohol poškodiť cievy, alebo tepny, ktoré sa po vytiahnutí uvoľnia a vy môžete rýchlo vykrvácať.

tipy ktore zachrania zivot (4)
cnn.com

Tehotenské testy majú využitie aj u mužov. Skúste test omočiť. Ak bude výsledok pozitívny radšej navštívte svojho lekára. Je totiž možné, že trpíte rakovinou semeníkov.

tipy ktore zachrania zivot (2)
imagekb.com

Ak pri prezeraní fotografií narazíte na človeka, ktorý má zvláštny odraz na jedinom oku mali by ste ho upozorniť. Pravdepodobne trpí  typom rakoviny oka – retinoblastomom.

tipy ktore zachrania zivot (10)
lifeofdad.com

Varovanie pre všetkých čo sa chystajú k moru. Pokiaľ vás zachytí prúd vody pri vlnobití, neplávajte priamo k brehu, ale kolmo na prúd vody, ktorý vás odnáša. Potrebujete sa totiž najskôr dostať z neho, až potom na breh.

tipy ktore zachrania zivot (5)

downtownpost.it

Ak ste zranení na verejnosti nevolajte zbesilo o pomoc, ale zakričte na konkrétneho človeka. Podľa výskumu tak znižujete tkz. efekt prihliadajúceho. Rovnako ak ste svedkom nehody a rozhodnete sa pomôcť, ďalšie úlohy rozdávajte konkrétnym osobám.

[youtube -A0nAKWTewI 720 410]

Pri poskytovaní prvej pomoci si môžete v hlave spievať známy hit od Bee Gees. Pieseň má totiž ideálne tempo pre resuscitáciu srdca.

[youtube otxjh8pcs3E 720 410]

Ak stroskotáte na mori vaše nohavice vám môžu zachrániť život. Pozrite si video, ako si z nich spraviť „záchranné koleso“.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), interez.sk 

Najnovšie články