Toto je dôvod, prečo v budúcnosti nebudú môcť deti princeznej Charlotte dediť žiadny kráľovský titul. Odpoveď vás prekvapí

Monizz

Za posledné mesiace sa roztrhlo vrece so správami o malom princovi Georgeovi ako následníkovi trónu. Hovorilo sa aj o jeho nástupe do školy, o tom, čo smie a čo nie, no na jeho malú rozkošnú sestričku sa akosi pozabudlo. Lenže nie na dlho.

Článok pokračuje pod videom ↓

Malá princezná, ktorá zatiaľ ešte stále ani netuší o tom, kto je a čo ju v budúcnosti čaká, sa totiž stala terčom novinárov, ktorí začali hľadať všetko, čím by v súvislosti s roztomilou Charlotte zaujali. Britské médiá sú na kráľovskú rodinu mimoriadne zaťažené. Nečudo. Aj my by sme boli, keby sme mali monarchov!

https://www.instagram.com/p/BaCUC11DRki/?tagged=princesscharlotte

Niekoľko zaujímavých faktov o Charlotte

Celé meno malej princeznej je Charlotte Elizabeth Diana. Je jasné, že druhé meno nesie po svojej stále vládnucej prababičke a druhé po svojej zosnulej babičke. Prečo je ale prvé meno Charlotte, rodičia úspešne taja. Povedali len toľko, že majú na to osobné dôvody a toto meno v ich rodinách zohralo veľkú úlohu.

Akú, síce nevieme, no vieme, že meno Charlotte sa veľmi často nachádza tak v kráľovskej, ako aj v Middletonovskej a Spencerovskej rodine.

https://www.instagram.com/p/BaFPKdZlMtf/?tagged=princesscharlotte

Malá princezná je oproti svojmu bratovi veľmi pokojné a poslušné dievčatko. Na kráľovskom dvore ju všetci milujú, pretože nikdy nič zlé nevyvedie a na každého sa prívetivo usmieva, čo vraj nemožno povedať o jej staršom bratovi.

V kráľovskej rodine bola vítaným potomkom. Princ Charles po jej narodení natešený vyhlásil: „Čakal som, kedy sa narodí dievčatko. Bude sa o mňa starať, keď budem starý.“. No aký milý starý otec!

View this post on Instagram

Happy Birthday to Prince Charles 🎂💖

A post shared by fanpage for Princess Charlotte (@hrhprincesscharlotte) on

Vo všeobecnosti koluje po svete informácia, že Charlotte ako potomok ženského rodu nemá nárok na trón. Pravda je však taká, že ho má presne taký istý ako jej brat. Momentálne je štvrtá v poradí a svoju pozíciu si udrží aj v prípade, že by sa jej rodičom opäť narodili mužskí potomkovia.

View this post on Instagram

William & his babies❤

A post shared by fanpage for Princess Charlotte (@hrhprincesscharlotte) on

Budúce deti princeznej však pravdepodobne kráľovské tituly nedostanú. Deti dcér panovníkov ich totiž nikdy nedostali automaticky, museli ich zdediť len prostredníctvom svojich synov. Charlotte, ani nevedela ako, a svojim budúcim deťom zabezpečila aspoň aký-taký pokoj.

View this post on Instagram

🌸Flower Girl🌸 May 20, 2017

A post shared by fanpage for Princess Charlotte (@hrhprincesscharlotte) on

Aj tu však môžu existovať výnimky, ktoré sa v histórii britskej kráľovskej rodiny udiali už nie raz. Keď sa narodili deti princeznej Anny (Peter a Zara), kráľovná Alžbeta II. im chcela okamžite udeliť kráľovský titul, ibaže rodičia to odmietli.

Malá princezná hrá teda v kráľovskej rodine malú, zato však veľmi zaujímavú úlohu. Ktovie čo z nej vyrastie a ako bude reprezentovať palác, keď vyrastie. A vlastne – ktovie čo všetko sa ešte dovtedy zmení?!

zdroj: babskeveci.sk (M)

Najnovšie články