Obdobie smútku sa oficiálne skončilo, kráľ Karol urobil prvý veľký krok: Toto mnohých ľudí prekvapilo

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (theroyalfamily)

Začína sa nová éra pre kráľa Karola a jeho manželku Kamilu. Obdobie smútku za zosnulou kráľovnou Alžbetou sa formálne končí a pár robí potrebné kroky, aby ukázali novú nástupnícku líniu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál People informoval o tom, že profilová fotografia na oficiálnych účtoch kráľovskej rodiny na Instagrame, Twitteri a Facebooku bola zmenená tak, aby odrážala nového panovníka a jeho kráľovnú. Po tom, čo kráľovná Alžbeta 8. septembra zomrela, okamžite nastúpil na trón jej syn Karol. Fotografia, ktorú zverejnili na sociálnych sieťach, zachytáva Karola a Kamilu, ako sa pozerajú priamo pred seba.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Royal Family (@theroyalfamily)

Začiatok novej éry

Podľa informácií bola fotografia spravená v roku 2020 v Balmoral War Memorial v Škótsku. Kráľovská rodina tiež vydala úprimné vyhlásenie o formálnom ukončení smútku spolu s jednou z oficiálnych fotografií kráľovnej Alžbety z roku 1952. „Obdobie smútku po smrti jej veličenstva kráľovnej Alžbety sa teraz skončilo. Tento účet bude aj naďalej odrážať prácu kráľa, kráľovnej manželky a ďalších členov kráľovskej rodiny, ako aj pripomínať život a prácu kráľovnej Alžbety.“

V utorok ráno tiež vlajky na Buckinghamskom paláci prvý raz od smrti kráľovnej Alžbety vztýčili, čo znamená začiatok návratu k rutine.