Prezidentka Zuzana Čaputová sprevádzala holandský kráľovský pár. Ľudia si na jej výbere oblečenia všimli tento detail

TASR , Hyriaková Kristína

Foto: TASR

Návšteva holandského kráľovského páru bola užitočná pre Slovensko, pre našu vzájomnú spoluprácu a priniesla konkrétne výsledky. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla vo štvrtok v Podbanskom na záver jeho trojdňovej návštevy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Hlava štátu zároveň oznámila, že dôjde k spolupráci medzi detskou onkológiou v Bratislave a onkologickou klinikou kráľovnej Maximy v Holandsku. „Táto spolupráca umožní nové vzdelávanie, ale aj spoluprácu pri diagnostike a najmä liečbe detských pacientov. Teším sa, že vďaka tomu môžu byť zachránené ďalšie detské životy,“ uviedla prezidentka.

Ohlásili novú spoluprácu

Hlava štátu dodala, že bola ohlásená nová spolupráca na štúdii uskutočniteľnosti v súvislosti so starou environmentálnou záťažou v bratislavskej Vrakuni. „Slovensko bolo veľkou inšpiráciou pre Holandsko napríklad v oblasti zálohovania, veľmi ich to oslovilo. Už sa rozbieha spolupráca inšpirovaná slovenským príkladom, ktorý je aj na európske pomery výnimočný,“ podotkla Čaputová.

Foto: TASR

Program ukončili v Tatrách

Vyzdvihla aj stredajšie (8. 3.) podnikateľské fórum, ktorého sa zúčastnilo 250 podnikateľov z oboch krajín. „Dohodla sa nová spolupráca v oblasti investícií, cirkulárnej ekonomiky, podpísalo sa tam niekoľko memoránd,“ povedala prezidentka. Holandský kráľovský pár zakončil vo štvrtok trojdňovú návštevu Slovenska programom v Poprade, Liptovskom Mikuláši a Tatranskom národnom parku.

Kráľ Viliam-Alexander a kráľovná Maxima spolu s prezidentkou SR navštívili Centrum podpory Spišskej katolíckej charity v Poprade, ktoré poskytuje pomoc obyvateľom Ukrajiny, utekajúcim pred vojnou.

Foto: TASR

Pozreli si vyučovanie

Neskôr sa presunuli do Spišskej Soboty, kde si prezreli stredoveké námestie a Kostol svätého Juraja. V Základnej škole Miloša Janošku v Liptovskom Mikuláši si pozreli vyučovanie zamerané na odhaľovanie dezinformácií a rozvoj kritického myslenia. Posledným bodom programu bola návšteva Tatranského národného parku.

Výber outfitov

Najnovšie články