Malý Archie má dnes už jeden rok! Syn Harryho a Meghan oslavuje netradične, čítaním detskej knižky

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (sussexroyal)

V kráľovskej rodine majú ďalší dôvod na oslavu. Pred rokom, 6. mája, sa narodil prvorodený syn princa Harryho a Meghan Markle, malý Archie. Napriek tomu, že situácia v kráľovskej rodine bola občas turbulentná, radosť z detí je všade rovnaká.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pri príležitosti Archieho prvých narodenín sme si pre vás pripravili niekoľko faktov, ktoré ste o ňom možno nevedeli. Ako uvádza portál Biography, Archie Harrison Mountbatten-Windsor je prvé dieťa, ktoré sa narodilo princovi Harrymu a Meghan Markle, vojvodovi a vojvodkyni zo Sussexu. Po narodení sa stal siedmym v poradí na trón a jeho rodičia sa rozhodli, že nebude mať titul. Je to prvý člen britskej kráľovskej rodiny, ktorý sa narodil americkej matke a prvý s afro-americkým pôvodom.

Meghan s Harrym zároveň zverejnili toto krásne video.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Save The Children UK (@savechildrenuk) on

Harry bol pri pôrode

Archie sa narodil 6. mája o 5:26 ráno vo Veľkej Británii v súkromnej nemocnici Portlande vo Westminsteri a jeho otec bol pri pôrode. Jeho príchod neskôr osobne oznámil, Meghan pri tom prítomná nebola. Prvý raz od pôrodu sa Meghan, Harry a Archie objavili 8. mája vo Windsore. Mnohí boli prekvapení z jeho mena, pretože čakali, že sa bude volať po niektorom z panovníkov či členov kráľovskej rodiny.

Čakali iné meno

Stávkové kancelárie hovorili o Albertovi, Arthurovi alebo o Philipovi, ktoré boli považované za najpravdepodobnejšie mená. Špekulovalo sa však aj o Spencerovi, čo je priezvisko Harryho zosnulej matky, princeznej Diany. Väčšina členov kráľovskej rodiny má stredné meno, napríklad princ Harry je celým menom Henry Charles Albert David. Stredné meno Archieho je Harrison, čo je taktiež spojenie mena jeho otca Harry a son, čo znamená syn.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

Nezvyčajný krst

Hoci je kráľovská rodina vo všeobecnosti známa ako Windsorovci, priezvisko Mountbatten-Windsor zahŕňa aj priezvisko manželka kráľovnej Alžbety, princa Philipa, ktorý je rodený princ z Grécka. Princ Philip nebol nadšený z toho, že deti nebudú niesť jeho priezvisko, preto v roku 1960 kráľovná rozhodla, že potomkovia budú používať obe, hoci rod zostane windsorským. Nezvyčajné bolo aj to, že Archie bol pokrstený na súkromnom ceremoniáli, keď mal dva mesiace. Na sebe mal šaty, ktoré mali predtým jeho bratranci George, Louis a sesternica Charlotte.

Nemá titul

Na rozdiel od Williamových detí, Archie nie je princom. Nenarodil sa automaticky s rovnakým titulom kvôli podmienkam, ktoré v roku 1917 stanovil Juraj V. Tie mali obmedziť počet kniežat aj vojvodov v kráľovskej rodine. Titul princa sa automaticky pridelil len prvorodenému synovi Williama a Kate, Georgovi. Charlotte a Louise dostali tituly po zásahu kráľovnej Alžbety. Malý Archie však zatiaľ žiadny titul nemá a predpokladá sa, že na žiadosť Meghan a Harryho ho zatiaľ ani mať nebude.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bright Green (@more_bright_green),

Má korene kráľov aj otrokov

Nie je to žiadna výnimka, aj deti brata princa Charlesa, princa Edwarda, nemajú kráľovský titul. Svoje tiež urobí aj fakt, že Harry a Meghan formálne odišli z kráľovskej rodiny. Archie však môže zdediť titul vojvoda zo Sussexu.

Keďže je len malá pravdepodobnosť, že by Archie niekedy zasadol na trón, môže si vybrať svoju vlastnú cestu a kariéru. Je tiež ôsmy vnuk kráľovnej Alžbety a princa Philipa a taktiež štvrtý vnuk princa Charlesa a zosnulej princeznej Diany. Niektorí predkovia Meghan Markle boli v minulosti v USA otroci, čiže je prvým členom rodiny, ktorý pochádza z kráľov aj zo zotročených ľudí.

Jeho fotografia má neskutočnú hodnotu

Keďže instagramový účet Harryho a Meghan je momentálne neaktívny, aj keď ho stále nájdete, je otázne, či na ňom dnes pri príležitosti prvých narodenín svojho syna zverejnia nejakú novú fotografiu. Ako však uviedol Forbes , hodnota fotografie malého Archieho je 5 miliónov dolárov, zatiaľčo hodnota samotného Archieho pre ekonomiku je zhruba 1,5 miliardy dolárov. Rebríčku však stále kraľuje malá Charlotte, ktorá má hodnotu 3,8 miliardy dolárov.

Najnovšie články