Misska sa objavila na pódiu v šatách, ktoré okamžite zaujali. Takto originálne si uctila svojich rodičov

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram ( missuniverse.in.th)

Súťaž Miss Universe nie je len o kráse, ale aj o tom, vyslať do sveta nejaký odkaz. Pre tento rok spôsobila rozruch Miss Thajsko, keď sa rozhodla obliecť si šaty, ktoré v sebe nesú jej silný životný príbeh.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Brightside, Anne Sueangam-iam si obliekla šaty, ktoré mali byť poctou pre jej rodičov, ktorí sú smetiari. Preto ju teraz prenesene nazývajú aj „kráľovná krásy odpadu“. Ako 23-ročná získala Anne minulý rok titul Miss Universe Thailand, čím si zabezpečila, že bude reprezentovať svoju krajinu v celosvetovej súťaži Miss Universe.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Miss Universe Thailand (@missuniverse.in.th)

Nevyhla sa posmeškom

Veľa kritikov o nej pochybovalo a nevyhla sa ani nevhodným komentárom na sociálnych sieťach, Anne však tvrdí, že ju komentáre neovplyvňujú. Korunku nakoniec získala a jej prejav smerovala na ľudí, ktorí trpia po celom svete. „Nie ste jediní, ktorí čelia zúfalstvu. Aj ja som bola zúfalá. Učíme sa z našich problémov, prispôsobíme sa im a prežijeme. Chcela by som všetkých vyzvať k tomu, aby si verili a bojovali. Keď som to dokázala ja, môžete aj vy,“ povedala.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Miss Universe Thailand (@missuniverse.in.th)

Pocta pre jej rodičov

Jej detstvo bolo veľmi ťažké a jediné hračky, s ktorými sa mohla hrať boli tie, ktoré jej rodičia našli v odpadkoch, keďže jej otec bol zberač odpadu a jej mama zase zametala ulice a pracovala ako chyžná a zametala ulice. Mnohí ľudia sa jej kvôli tomu smiali, no Anna bola vždy vďačná svojim rodičom. Žili z pomoci od druhých ľudí a Anne sa okrem toho starala aj o starú mamu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Miss Universe Thailand (@missuniverse.in.th)

Ľuďom venovala silné slová

„Nenechajte sa obmedzovať tým, kde ste sa narodili. Každý z vás môže zmeniť svoj život,“ povedala. Počas súťaže mala na sebe šaty, ktoré boli poctou jej rodine. Na prvý pohľad to možno neuvidíte, ale v skutočnosti sú vyrobené práve z vyradených a recyklovaných materiálov, ktoré sú doplnené o kryštály Swarovski.

Šaty boli ručne vytvorené a ich odkaz okrem iného je, že to, čo mnohí považujú za bezcenné, má v skutočnosti svoju vlastnú hodnotu a krásu. Dizajnérka Manirat povedala, že na svete je veľa krásnych šiat, avšak len niektoré dokážu byť spojené s osobou, ktorá ich nosí. Anne šaty zvýrazňujú jej osobnosť a zároveň sú poctou pre jej rodičov, ktorých si veľmi váži.

Najnovšie články