Toto musíte vidieť! 10 nestarnúcich kultových filmov o láske, ktoré vás zahrejú pri chladných zimných večeroch

Zuzana Fulopova

Blíži sa zimné obdobie, kedy každá z nás po dlhom chladnom dni rada zalezie pod deku. A k tomu neodmysliteľne patrí aj dobrá knižka alebo film. No a najlepšie, keď je to film, ktorý nás v tomto počasí aj zahreje pri srdiečku. Prinášame vám tipy na 10 nestarnúcich romantických príbehov lásky, ktoré sú v takýchto večeroch ideálne na na to, aby ste si ich pozreli znova.

Článok pokračuje pod videom ↓

Hriešny tanec (1987)

„Baby nebude sedieť v kúte“. Túto kultovú vetu určite pozná každá milovníčka romantických filmov. Príbeh Frances (Baby) a Johnnyho vám isto nemusíme predstavovať. Krásny film plný lásky, hudby a tanca zahreje pri srdci aj v tom najchladnejšom zimnom večeri.

Top Gun (1986)

Titulná pieseň k tomuto filmu Take My Breath Away od skupiny Berlin sa stala celosvetovým hitom. Príbeh mladého pilota Peta (Mavericka) a inštruktorky Charlotte je nielen o láske, ale aj o adrenalíne a akcii. Tento film ulahodí i vášmu partnerovi. Tým pádom je ideálny na romantický večer vo dvojici.

Pretty Woman (1990)

https://www.instagram.com/p/BarkoJjAUpX/?tagged=prettywomanmovie

Nestarnúci príbeh chudobnej prostitútky Vivien a milionára Edwarda, ktorí sa napriek odlišným svetom do seba zamilovali. Romantika, ktorá v nás ženách udržiava nádej, že princovia na bielom koni ešte nevymreli.

Osobný strážca (1992)

Vďaka skvelému hereckému obsadeniu, vynikajúcej hudbe a romantickému deju sa tento film radí medzi najpopulárnejšie romantické príbehy. Pri tomto filme si navyše môžeme zaspomínať na skvelú speváčku, akou bola Whithney Houston.

Bezsenné noci v Seattli (1993)

https://www.instagram.com/p/Bb2OLE2ns6k/?tagged=sleeplessinseattle

Neveríte, že ak sú si dvaja ľudia súdení, tak si aj napriek prekážkam nájdu k sebe cestu? Ak nie, tento dojímavý romantický film vás o tom presvedčí.

Medisonské mosty (1995)

https://www.instagram.com/p/Bb07Mc7jmgi/?tagged=thebridgeofmadisoncounty

Hlavné úlohy stvárnili Clint Eastwood a Meryl Steep, čo je zárukou kvality filmu. Ide o dojímavý príbeh krátkeho, ale o to intenzívnejšieho milostného vzplanutia dvoch ľudí v strednom veku, pri ktorom si na svoje prídu aj staršie ročníky.

Duch (1990)

Láska smrťou nekončí. Dojímavý romantický príbeh s detektívnou zápletkou nenechá žiadne ženské oko suché. Hlavný hrdina v podaní mladého Patricka Swayzea navyše určite roztaví aj tie najhrubšie zimné ľady.

Titanic (1997)

Keď sme už pri ľadoch, určite za pozretie a zároveň zohriatie stojí aj príbeh lásky bohatej Rose a chudobného Jacka na potápajúcej sa lodi Titanic. Zaujímavosťou tohto filmu je aj fakt, že vedľajšie postavy sú do deja zasadené podľa historických údajov.

Rómeo a Júlia (1996)

https://www.instagram.com/p/BaxaVXaHAuL/?tagged=romeoandjuliet1996

Aj tentokrát sa v hlavnej úlohe predstaví Leonardo DiCaprio, avšak ako mladý romantik Rómeo. Ide o moderné spracovanie divadelnej hry Williama Shakespeara, ktoré určite stojí za opakované pozretie.

Jana Eyrová (2011)

Pre tie z vás, ktoré majú rady klasiku, odporúčame toto filmové spracovanie podľa novely od Charlotte Bronteové. Romanticko-dramatický príbeh lásky z devätnásteho storočia chytí každú dámu za srdce.

Máte aj vy obľúbené romantické filmy, ktoré nestarnú? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: 20+ prenádherných inšpirácii na zimnú vianočnú manikúru, kde si každý nájde to svoje. Na nechtoch už nosím nápad č. 9

zdroj: babskeveci.sk (Zuzu)