Mamička na sociálnych sieťach zverejnila, ako trestá svojho syna. Ľudia ju skritizovali, jej odpoveď však zaráža

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Vychovávanie dieťaťa je jednou z najťažších vecí, ktoré môžete robiť. Nikdy poriadne neviete, či robíte veci dobre a ako to vypáli. Najnovšie však jedna mamička schytala vlnu kritiky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na tresty sú v súčasnej dobe rôzne názory. Niektorí ľudia ich úplne odmietajú, druhí zase upozorňujú na miernu formu, kedy dieťa musí vedieť, kedy má hranice. Aj tu však existuje extrém. Ako informoval portál Mirror, existujú aj ľudia, ktorí svoje deti trestajú naozaj brutálnym spôsobom, ktorý ich môže traumatizovať. Príkladom je aj Katarina Rodriguez, ktorá zverejnila na TikTok video, v ktorom beží po boku svojho 5-ročného syna.

Behali v najväčších horúčavách

Svojho syna núti behať v extrémnych horúčavách, kedy je von 40 stupňov, po tom, čo sa správal zle v škole. „Moje dieťa v škole neposlúcha. Vydáva rôzne zvuky, nepočúva, myslí si, že si nemusí sadnúť, keď príde z ihriska. Ideme teda bežať. Budeme behať v 40 stupňoch,“ povedala vo videu. Ďalej vysvetlila, že jej syn je vyčerpaný, pretože hneď na začiatku minul svoju energiu.

Na konci malý chlapec povie, že sa už bude správať dobre. Mamička pritom dodala, že neuznáva výprask, ale toto je efektívne dosiahnutie disciplíny. Samozrejme, za svoje správanie si vyslúžila poriadne veľkú dávku kritiky. „Idem objať svoju mamu za to, že ma nikdy takto netraumatizovala.“ „To je fakt hrozné.“ „Som detská lekárka a musím povedať, že nielen, že toto nič nevyrieši, ale je to zároveň aj škodlivé.“ 

Rozdielne názory

Mnohí však poukázali aj na to, že matka môže svoje dieťa trestať akokoľvek, keď to sama považuje za vhodné. „Vychovávajte si vlastné deti a túto matku nechajte na pokoji. Ľudia sa na všetko sťažujú.“ „Množstvo ľudí si myslí, že disciplína je traumatizujúca. Ľudia sú mäkkí, vychovávajte ho teraz, predtým, než sa to vymkne z rúk.“

Katarina má pre všetkých ľudí, ktorí ju kritizujú, jednoznačnú odpoveď. „Moje dieťa som nútila behať, pretože ho neznáša, takže je to trest. Ak sa ti to nepáči, je to len tvoj názor.“ Video napokon mamička zo svojej stránky stiahla.