Nezabudnite si skontrolovať mailovú schránku. Ministerstvo financií informuje výhercov očkovacej lotérie

Kristína Hagarová

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Ak ste sa zapojili do očkovacej lotérie, skontrolujte si emailovú schránku. Ministerstvo financií v utorok rozposlalo emaily výhercom, dokonca aj tým, ktorých vyžrebovali už dávnejšie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Refresher, ministerstvo financií poslalo v utorok večer vyžrebovaným výhercom hromadný mail, v ktorom stálo, že im do 30 dní vyplatia sumu, ktorú vyhrali. V informačnej správe je tiež uvedené, že výhru zašlú na bankový účet, ktorý zadali pri registrácii.

Nestretla sa s pozitívnou odozvou

Očkovacia lotéria sa napriek ohromnej kampani nestretla s pozitívnou odozvou, práve naopak. Mnohí ľudia si myslia, že veľký obnos peňazí sa radšej mal darovať nemocniciam, či ľuďom s vážnymi zdravotnými problémami. Popularite jej nepridalo ani to, že nezaočkovaných ľudí nemotivovala k tomu, aby sa nechali zaočkovať. V očkovacej lotérii je zaregistrovaných takmer 2,5 milióna lístkov a ministertsvo rozdá viac ako 10 miliónov eur.

Čaká nás zmena vysielacieho času

Každú nedeľu o 20:30 v živom vysielaní RTVS vyberú piatich súťažiacich, ktorí môžu získať 100-tisíc eur, ak povedia správne heslo. Lotéria bude trvať do konca októbra, pričom sa bude meniť aj jej vysielací čas. Zoznam výherov sa nachádza aj na stránke Ministerstva financií. Zoznam výhercov nájdete aj TU.