Ak sa koronavírus začne nekontrolovateľne šíriť, do karantény pôjdu celé oblasti na Slovensku

SITA

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Ako uviedol minister zdravotníctva, nezáleží na tom, či pôjde o marginalizované komunity, alebo nie. Pokiaľ sa vírus začne nekontrolovateľne šíriť, budú musieť pristúpiť k ďalším opatreniam.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak hlavný hygienik SR Ján Mikas potvrdí nekontrolovaný prenos ochorenia COVID-19, budú sa karantenizovať celé oblasti. Minister zdravotníctva Marek Krajčí to uviedol pred rokovaním vlády s tým, že nezáleží na tom, či to budú marginalizované komunity, alebo nie. „Do karantény pôjdu celé oblasti, kdekoľvek na Slovensku sa budú nachádzať,“ konštatoval Krajčí.

FOTO TASR – Jaroslav Novák

Situáciu s pandémiou chce minister využiť na to, aby sa urýchlili reformy. Ako príklad uviedol telefonický kontakt pacientov s lekárom. Takýto spôsob by sa podľa neho mohol do budúcnosti využívať aj v štandardnej starostlivosti. Dodal, že dôležitá je aj reforma nemocničnej siete a verí, že sa zrealizuje najskôr, ako sa bude dať.

Šéf rezortu zdravotníctva tiež uviedol, že celá nemocnica v Ružomberku bude červenou zónou, momentálne to však podľa neho nie je potrebné. Každá nemocnica je momentálne inštruovaná a mala by pristupovať formou tiráže ku každému pacientovi. Čisto červenými zónami sú zatiaľ infekčné pavilóny pri veľkých nemocniciach, Košice majú celú časť nemocnice vyčlenenú ako červenú.