Podstúpili transplantáciu srdca v ten istý deň. Keď sa po rokoch opäť stretli, ich srdcia zahoreli láskou ako z najromantickejšieho filmu

Zuzana Fulopova

Veríte na osud? Ak nie, po tomto príbehu určite uveríte, že ak sú si dvaja ľudia predurčení, tak sa určite stretnú. To je príbeh aj Collina Kobelja a Taylor Givensovej, ktorí 9. júna 2011 podstúpili transplantáciu srdca v tej istej nemocnici. Ak si však myslíte, že v ten deň sa aj zoznámili, ste na omyle.

Článok pokračuje pod videom ↓

Collin a Taylor v júni 2011 podstúpili transplantáciu srdca v rovnakej nemocnici, dokonca ležali vo vedľajšej miestnosti, napriek tomu však jeden o druhom nevedeli. Nevedeli, že im nové srdcia nedajú len šancu na nový život, ale aj na lásku.

„Všetko sa deje tak, ako sa má,“ povedala Taylor. „Všetko sa zrazu ujasnilo, sme veľmi šťastní,“ dodal Collin.

Taylorin príbeh

Keď mala Taylor 17 rokov, začala často pociťovať búšenie srdca a sťaženie dýchania. Jej lekárka bola presvedčená, že Taylor trpí len stavmi úzkosti, ale nakoniec objavili väčší problém. Jej srdce bolo zväčšené, za čo mohol pravdepodobne vírus, ktorý sa dostal až do srdca, čím spôsobil poškodenie a rozšírenie srdcového tkaniva, takzvanú kardiomyopatiu.

Bolo to úplne šokujúce a nečakané. Keď odchádzala do nemocnice v apríli 2011, jej srdce pumpovalo krv na 10 percent. Za normálnych okolností by to malo byť aspoň 55 percent. Napriek tomu sa však jej zdravie stabilizovalo a pridala sa k čakateľom na transplantáciu srdca, pričom čakacia doba na srdce začína na štyroch mesiacoch.

Začiatkom júna však prišli komplikácie a Taylor musela byť znovu hospitalizovaná. Jej srdcová funkcia bola taká nízka, že musela ostať na mimotelovom membránovom okysličovacom stroji, ktorý pumpuje krv mimo tela, kde ho okysličí a vráti naspať. Na tomto prístroji však mohla byť Taylor len sedem dní a ak by sa nenašlo dovtedy srdce, zomrela by. Na šiesty deň sa stal zázrak, dostala srdce na transplantáciu.

Collinov príbeh

Collin bol tak isto na rovnakom prístroji ako Taylor, až na to, že čakal na svoju už druhú transplantáciu. Narodil sa s chorým srdcom a ako batoľa podstúpil prvú transplantáciu. Mal zdravý a aktívny život a to až do svojich 22 rokov, kedy začal zvracať a vykašliavať hlieny. Myslel si, že má niečo so žalúdkom, ale vyšetrenia napokon ukázali, že mu zlyháva srdce. 9. júna podstúpil druhú transplantáciu a zobudil sa o tri dni.

Napriek tomu, že boli blízko seba, nikdy sa nestretli. Obaja boli totiž monitorovaní na prístrojoch, čo si vyžadovalo byť neustále na lôžku. Vedeli však o sebe, pretože ich rodiny sa často stretávali na nemocničných chodbách. Napriek obmedzeniam sa Taylor chcela stretnúť s Collinom, ten však nemal záujem.

Po transplantácii sa Collin presťahoval do San Diega, kde žil plnohodnotným životom. Po roku však prišli komplikácie a opäť mu začalo zlyhávať srdce. Zistilo sa, že jeho tepny sú na 90 percent upchaté, preto potrebuje ďalšiu, už v poradí tretiu transplantáciu. V decembri roku 2012 dostal tretie srdce, s ktorým žije už piaty rok bez komplikácií, čo je dobré znamenie.

Láska si ich našla

Pri príležitosti piateho výročia svojej druhej transplantácii Collin navštívil nemocnicu a tím lekárov, ktorí sa podieľali na operácii. A tam stretol aj Taylor, ktorá bola opäť v nemocnici, tentokrát ale kvôli operácii mandlí. Toto stretnutie pre nich bolo osudové. „Od nášho stretnutia sme boli emocionálne spojení,“ vyjadrila sa Taylor.

Osud im však čoskoro primiešal ďalšiu skúšku. Taylor medzičasom zistili rakovinu lymfónu zvanú Burkitt, ktorá pravdepodobne vznikla ako reakcia jej tela na transplantáciu. Tentokrát  v tom nie je sama, Collin je jej oporou. „Collin ma vzal na každú infúziu a bol so mnou až do druhého rána,“ povedala Taylor.

Taylor sa zotavuje z choroby a už plánujú s Collinom svadbu. Spoločne tiež dúfajú, že ich príbeh poukáže na dôležitosť darcovstva orgánov. „Transplantácie orgánov nám poskytli šancu žiť normálny život,“ povedala Tylor a zároveň dodala „Sme radi, že budeme schopní pohnúť sa ďalej.“

Collinovi a Tylor držíme palce a veríme, že láska prekoná všetky prekážky. Myslíte si to tiež? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Žena, ktorá sa narodila bez ruky požiadala ľudí, aby jej uvoľnili zásuvku na nabitie bionickej končatiny. Takúto šokujúcu odpoveď dostala

                                                                                                                                  Zuzu, today.com

Najnovšie články