Toto sa deje so ženským telom 2 dni po sexe. Ak ste si mysleli, že orgazmus je vyvrcholením, vyvedieme vás z omylu

Monizz

Sexuológovia a psychológovia opäť raz spojili sily a preukázali nový poznatok! Okrem toho, že samotné milovanie mimoriadne pozitívne vplýva na naše psychické aj fyzické zdravie a orgazmus posilňuje nielen myseľ, ale aj telo, prišli odborníci s tézou, že intenzívne milovanie s vyvrcholením má efekt ešte aj po dvoch dňoch. Absurdné? Čítajte ďalej.

pixabay.com

Vedci kládli osobitý dôraz na čoraz častejšie sa vyskytujúci fenomén neschopnosti dosiahnuť sexuálne vyvrcholenie, teda orgazmus. Ľudia sú v dôsledku neustále narastajúceho životného tempa a stresu stále imúnnejší v citových prejavoch. Preto sa pre nás sex stáva akousi povinnosťou, prípadne záležitosťou, ktorú si síce chceme, ale nevieme si užiť.

Sexuológovia chceli svojich pacientov namotivovať, a tak urobili výskum, ktorý bol zameraný na pozitívne účinky milovania a sexuálneho uspokojenia. Závery ukázali, že sex s milovanou osobou má na ľudské telo vplyv ešte aj dva dni po dosiahnutí orgazmu! Ten je, samozrejme, podmienkou.

pixabay.com

Všetko je o pocitoch

Vedci dali stavu po intímnom styku termín: postsexuálne vyžarovanie. Tento pojem označuje príjemné pocity, ktoré vás a vaše telo sprevádzajú ešte aj dva dni po akte. Odborníci ho opísali ako spojenie pocitov tepla, ľahkosti, nehy. Celý proces má na svedomí hormón šťastia – oxytocín, ktorý sa vyplavuje pri rôznych príležitostiach, od pôrodu až po sex.

Ešte zaujímavejší však bol fakt, že u starších párov, resp. párov, ktoré sú spolu dlhodobo, sa po intenzívnom sexuálnom zážitku postsexuálne vyžarovanie predlžuje. Dokonca dokáže ovplyvniť prežívanie samotného vzťahu partnerov na celý najbližší mesiac,“ vysvetľuje jedna z autoriek štúdie, psychologička Andrea Meltzer. Štúdia bola zverejnená v časopise Psychological Science. Okrem iného dokazuje aj to, že zažiť orgazmus sa oplatí, pretože intimita páru rastie priamo úmerne s každým dosiahnutým vyvrcholením.

pixabay.com

Do projektu sa zapojilo 214 párov rôzneho veku a rôzneho sociálneho postavenia. Pozorovania ukázali, že páry, ktoré sa pravidelne milovali, sa aj zriedkavejšie hádali, prípadne vedeli nezhody riešiť menej agresívne ako páry, u ktorých aktívny pohlavný život chýbal. Nuž, tak sa zdá, že nažívanie s drahou polovičkou nie je len o akomsi zaužívanom stereotype, ale najmä o prežívaní obyčajnej ľudskej intimity, ktorá nám do fungujúceho vzťahu rozhodne dokáže dať viac ako čokoľvek iné. Súhlasíte s vedcami? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: 105-ročný japonský lekár prezradil tajomstvo dlhovekosti: „Človek nesmie premrhať svoj život spánkom. Ak chce žiť dlho, mal by…“

zdroj: babskeveci.sk (M)

Najnovšie články