Vo veku 82 rokov zomrela svetoznáma herečka. Bojovala so zákernou chorobou

TASR

Foto: pixabay

Vo veku 82 rokov zomrela v štvrtok britská herečka Diana Rigg, ktorá sa naposledy objavila v obľúbenom seriáli Hra o tróny. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na jej agenta Simona Beresforda.

Článok pokračuje pod videom ↓

Riggovej dcéra Rachael Stirling uviedla, že jej matka zomrela na následky rakovinového ochorenia, ktoré jej diagnostikovali v marci tohto roku. Diana Riggová sa preslávila rolou v britskom špionážnom seriáli The Avengers z roku 1961. Vo filme V službách Jej Veličenstva z roku 1969 stvárnila jedinú manželku agenta 007 Jamesa Bonda.

Foto: TASR/AP

Hrala v známych filmoch

Rigg pôsobila v 60. rokoch v Kráľovskej shakespearovskej spoločnosti a darilo sa jej kombinovať prácu filmovej a divadelnej herečky. V roku 1989 získala cenu Britskej akadémie filmového a televízneho umenia (BAFTA) pre najlepšiu herečku za rolu Heleny Vesseyovej v seriáli Mother Love produkovanom pre BBC. Za stvárnenie pani Danversovej vo filme Rebecca dostala cenu Emmy pre najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe.

Rigg sa dvakrát vydala, z manželstva s britským divadelným producentom Archibaldom Stirlingom má dcéru Rachael, ktorá je tiež herečkou.