Zima sa na Slovensko vrátila, dlho sa však nezdrží. Prichádza prudké oteplenie a jarné počasie

Hyriaková Kristína

Foto: pixabay

V posledných dňoch sa na Slovensko vrátila zima. Na mnohé miesta prišlo sneženie a vrátili sa aj mrazy. Chladné počasie sa však dlho nezdrží, prichádza ďalšia zmena a výrazné oteplenie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, máme za sebou zimný víkend a chladný začiatok týždňa. Teploty sa pohybovali do +10 °C. Takéto teploty sú pre ročnú dobu bežné, ale bol to nezvyk po tom, čo bol koniec februára výrazne teplý. Teraz sa však môžete tešiť na dobré správy. Čaká nás výrazné oteplenie.

Po chladnom počasí prichádza oteplenie

„Príliv chladného vzduchu priniesol nočné mrazy na celé územie a v priebehu dňa sa teploty pohybovali len na jednociferných hodnotách. Pocit chladu zvýrazňoval silnejší vietor. Okrem nižších teplôt sa však vrátil aj sneh. Vzduch, ktorý k nám prúdil okrem toho, že bol chladný, tak bol aj vlhký a v tomto vlhkom prúdení sa tvorili snehové zrážky. Tie boli najvýraznejšie v pondelok,“ informoval portál.

Foto: unsplash

Teploty pôjdu poriadne vysoko

Na viacerých miestach Slovenska sa vyskytovalo sneženie, ktoré bolo lokálne aj intenzívnejšie. Príliv chladného vzduchu, ktorý k nám prúdil uplynulé dni sa teraz zastaví. Do našej oblasti začne prúdiť veľmi teplý vzduch. To znamená, že teploty pôjdu poriadne vysoko. Počasie sa začne meniť už v utorok, kedy sa budú denné teploty dostávať nad +10 °C a veľmi teplo bude už vo štvrtok.

Teplo bude aj v noci

Najnovšie články