Zo svojho kašľu som už bola zúfalá, no potom som našla tieto dva recepty na domáce sirupy. Odvtedy s ním nemám žiadny problém

Michal Blaško

Hľadáte spôsob, ako čo najviac eliminovať chemické látky zo svojho života a žiť zdravšie? Obrovské množstvo chemických látok obsahujú najmä lieky. Dokážete pri kúpe povedať na 100%, čo daný liek obsahuje a či je liek naozaj liekom pre nás a pre naše zdravie? A či to nie je len jeden z mnohých výrobkov bez vplyvu veľkej farmeceutickej spoločnosti? Na tieto otázky sa veľmi ťažko odpovedá a jedným z riešení je vyrobiť si vlastné, domáce liečivá.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zimné obdobie prináša chrípku, či prechladnutie. Dnes si ukážeme dva jednoduché recepty, ako si môžeme vyrobiť účinný sirup proti kašľu.

kasel
babykitted.com

Potrebné prísady:

Voda 250 ml, cukor 8 PL, cesnak 4 strúčiky, 1 cibuľa, 1 PL strúhaného čerstvého zázvoru (deťom radšej bez neho – páli), tymián 1 PL, majoránka 1 PL, citrón 1 PL, med 1 PL, citrónový (alebo akýkoľvek iný, dobrý) čaj – 1 sáčok vylúhovať, vanilkový cukor 1 sáčok (nemusí byť, je skôr pre vôňu).

Postup prípravy:

Všetko zmiešame dohromady (cesnak a cibuľu nakrájame) a varíme cca 10 minút, scedíme, po vychladnutí pridáme med a popíjame počas dňa.

Druhý recept, trošku jednoduchší,  no taktiež veľmi účinný, nájdete na druhej strane článku.

sirup-proti-kaslu1
pinterest.com

Potrebné prísady:

6PL medu, 3PL citrónovej štavy, 1PL alpy.

Postup prípravy:

V zaváraninovej fľaši či hrnčeku si zmiešame citrónovú šťavu, med a alpu. Následne danú zmes poriadne pretrepeme alebo zamiešame. Sirup užívame aj niekoľkokrát denne a je vhodný ako pri suchom dráždivom kašli, tak aj na utlmenie vlhkého kašľa.

zdroj: interez.sk

Najnovšie články