Zo svojho kašľu som už bola zúfalá, no potom som našla tieto dva recepty na domáce sirupy. Odvtedy s ním nemám žiadny problém

Michal Blaško

Hľadáte spôsob, ako čo najviac eliminovať chemické látky zo svojho života a žiť zdravšie? Obrovské množstvo chemických látok obsahujú najmä lieky. Dokážete pri kúpe povedať na 100%, čo daný liek obsahuje a či je liek naozaj liekom pre nás a pre naše zdravie? A či to nie je len jeden z mnohých výrobkov bez vplyvu veľkej farmeceutickej spoločnosti? Na tieto otázky sa veľmi ťažko odpovedá a jedným z riešení je vyrobiť si vlastné, domáce liečivá.

Zimné obdobie prináša chrípku, či prechladnutie. Dnes si ukážeme dva jednoduché recepty, ako si môžeme vyrobiť účinný sirup proti kašľu.

kasel
babykitted.com

Potrebné prísady:

Voda 250 ml, cukor 8 PL, cesnak 4 strúčiky, 1 cibuľa, 1 PL strúhaného čerstvého zázvoru (deťom radšej bez neho – páli), tymián 1 PL, majoránka 1 PL, citrón 1 PL, med 1 PL, citrónový (alebo akýkoľvek iný, dobrý) čaj – 1 sáčok vylúhovať, vanilkový cukor 1 sáčok (nemusí byť, je skôr pre vôňu).

Postup prípravy:

Všetko zmiešame dohromady (cesnak a cibuľu nakrájame) a varíme cca 10 minút, scedíme, po vychladnutí pridáme med a popíjame počas dňa.

Druhý recept, trošku jednoduchší,  no taktiež veľmi účinný, nájdete na druhej strane článku.

sirup-proti-kaslu1
pinterest.com

Potrebné prísady:

6PL medu, 3PL citrónovej štavy, 1PL alpy.

Postup prípravy:

V zaváraninovej fľaši či hrnčeku si zmiešame citrónovú šťavu, med a alpu. Následne danú zmes poriadne pretrepeme alebo zamiešame. Sirup užívame aj niekoľkokrát denne a je vhodný ako pri suchom dráždivom kašli, tak aj na utlmenie vlhkého kašľa.

zdroj: interez.sk

0
Komentovať