Zuzana Čaputová na turistike. Naša prezidentka opäť ukázala, že je ako obyčajná žena

Hyriaková Kristína

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Prezidentka Zuzana Čaputová sa snaží priblížiť ľuďom, ako to len ide. Je aktívna na svojich sociálnych sieťach a zverejňuje aj zábery zo svojho súkromia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Aj teraz zverejnila na Instagrame fotografie z 26 kilometrovej turistiky po horách. Pridala sa tak na záverečný deň Memoriálu Stopami ukrývaných detí 2022, ktorý organizuje združenie Post Bellum.

Jednoduchý outfit

„Kráčali sme po stopách židovských detí Eliho a Esti, ktorí išli naprieč Slovenskom, aby sa vyhli transportom do nacistického koncentráku. Časť cesty prešli sami, on mal 12 a jeho sestra 14 rokov. V samote, v zime, v hlade a v neustálom strachu, či ich niekto neudá. Hory im boli napokon útočiskom. Vojnu prežili aj vďaka odvážnym jednotlivcom, ktorí im občas dali trochu jedla.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Na záver nášho putovania som mala večer možnosť cez videohovor prekvapiť Eliho Vaga – dnes má 92 rokov a žije v Izraeli. Je to úžasný, vitálny a veselý človek s chuťou do života. Lebo natrápil sa vraj už dosť. Nezabúdajme na takéto príbehy veľkého utrpenia, ale aj úžasnej sily, ktorú v sebe mali dve malé deti tohto príbehu.“

Zároveň sa na Instagrame objavilo aj množstvo milých komentárov. Opäť ukázala, že je ako obyčajná žena v jednoduchom outfite a nemusí mať na sebe elegantný kostým.

Najnovšie články