Zverejnili detaily korunovácie kráľa Karola, mnohí ľudia zostali prekvapení. Toto sa stalo prvý raz v dejinách

TASR

Foto: Instagram (theroyalfamily)

Britský kráľ Karol III. bude mať počas svojej korunovácie oblečené rúcha z červeného a purpurového hodvábneho zamatu, ktoré mal počas svojej korunovačnej slávnosti v roku 1937 na sebe aj jeho starý otec, kráľ Juraj VI. V nedeľu to oznámil Buckinghamský palác.

Článok pokračuje pod videom ↓

TASR správu prevzala z agentúry Reuters. Korunovácia Karola III. sa uskutoční 6. mája vo Westminsterskom opátstve v Londýne. Zúčastnia sa na nej zahraničné hlavy štátov a ďalší predstavitelia verejného života. Britský panovník, spolu so svojou manželkou Kamilou, budú mať pri príchode do Westminsterského opátstva oblečené červené rúcha a pri odchode zasa purpurové.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Royal Family (@theroyalfamily)

Dôležité rúcha

Kráľove rúcha pochádzajú z londýnskej krajčírskej dielne Ede and Ravenscroft, ktorá má 334-ročnú históriu.
Kamilino červené rúcho bolo pôvodne vyrobené pre zosnulú kráľovnú Alžbetu II., zatiaľ čo purpurová róba je nová a vyhotoví ju britská Kráľovská škola vyšívania (RSN).

Témy prírody a životného prostredia

Na róbe sa budú nachádzať i výšivky vyobrazujúce témy prírody a životného prostredia, keďže tieto oblasti patria k veľkým vášňam kráľovského páru. Na korunovačnom rúchu tak bude po prvýkrát v dejinách vyšitý motív hmyzu a chrobákov, píše Reuters. Buckinghamský palác v nedeľu na Instagrame zverejnil i fotografie, na ktorých členovia RSN obšívajú Karolovu červenú korunovačnú róbu zlatým lemom a na purpurové rúcho vyšívajú Kamilin monogram.

Najnovšie články