14 neuveriteľných optických ilúzii, ktoré vytvorila naša planéta Zem

Lucia Mužlová

interez.sk

Naša planéta ponúka svojim obyvateľom skutočne pestré bohatstvo. Pestrosť a krása prírody sa zdá byť takmer nekonečná. Jej diela sú tak ohromujúce a pôsobivé, že mnohokrát sa zdá, akoby boli tieto miesta súčasťou nejaké iného, fantastického sveta mimo našej reality. Presne také niečo si pomyslíte, keď uvidíte nasledujúce fotografie. Všetky sú však skutočné, a všetky zobrazujú reálne miesta našej planéty.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vodopády pod vodnou hladinou

earthporm.com
earthporm.com
vodopady3
twitter

V Afrike sa nachádza tento neskutočný unikát..

Obrázok

dailymail
dailymail

Aj keď to tak vyzerá, v skutočnosti to nie je obraz expresionistického maliara. V popredí sú skutočné mŕtve stromy pri západe slnka, v pozadí červené duny Namíbie. Hra svetla a tieňov robí z tejto fotografie obrázok, ktorému ťažko veríme, že je skutočný.

Rozbúrené more

fox41blogs.typepad
fox41blogs.typepad
swistedsifter
swistedsifter

Pri pohľade na tieto mraky máte pocit, že nad hlavou sa vám búri more. Undulatus Asperatus sú vzácne druhy oblakov, ktoré zvyčajne vyzerajú podobne desivo. Nenechajte sa však zmiasť, tieto oblaky nikdy nesprevádzajú búrku či hurikány.

Na pokraji útesu

grintv
grintv

Na prvý pohľad to vyzerá tak, že muž stojí na úplnom kraji vysokého útesu. Je to však iba rieka tečúca cez Grand Canyon, ktorá odráža útes nad ňou.

Bábätko

brightside
brightside

Už ste si ho všimli?

Priepasť

hk.on
hk.on

Vidíte ako skáču dvaja chlapci do priepasti? Vo svojej podstate je to, čo vidíte, pravda. Tento obrovský artézsky prameň v Texase je široký 3,6 metra a hlboký vyše 9 metrov. Voda je tu tak krištáľovo čistá, že skákaním dnu máte pocit, akoby ste skákali do prázdneho priestoru.

Tvar stromu

nationalgeographic
nationalgeographic

Nie. Na fotografii nevidíte ani strom, ani rieku. Tieto tvary podobné stromom sa nachádzajú v Mexiku a sú vytvorené popraskaním piesku vplyvom vysokých teplôt.

Kamenné vlny

wikimedia
wikimedia
flickr
flickr

Známe fotografie, ktoré pozná každý z vás.

Vysokohorská cesta

grintv
grintv
petemcbride.com
petemcbride.com

Keď sa pozeráte na fotografiu prvýkrát, zdá sa vám, akoby ste videli cestu, ktorá vedie po hrebeni hôr. V skutočnosti je to iba odraz rieky Colorado, ktorá vytvára takýto dojem.

Horiace tornádo

NY Daily News
NY Daily News
iFantasyc
iFantasyc

To, čo vidíte, nie je odraz horiaceho tornáda. Je to rieka Rio Tinto v Španielsku plná odpadu z tažobnej činnosti. V dôsledku baní sa stala rieka kyslou, a červená farba je spôsobená kovmi v nej.

Fantómové slnko

wikimedia
wikimedia

Tento jav je známy ako parhelion, a je obvykle spôsobený lomom slnečného svetla z ľadových kryštálov v atmosfére.

Dážď

joycreator
joycreator

Čo myslíte, ako vznikol tento jav? Jednoducho. Dažďové kvapky sa zachytili na pavučine, a vytvorili toto krásne dielo.

Dvojhlavá zebra

actualno
actualno
blogspot
blogspot

Striedanie bielej a čiernej farby znemožňuje našu schopnosť detekovať okraje objektov, a to je dôvod toho,prečo vidíme tieto zebry ako dvojhlavé.

zdroj: babskeveci.sk, brightside.me

Najnovšie články