5 najlepších cvikov pre lenivých. Už po mesiaci si všetci v práci všimli, že vyzerám inak

Kristína Hagarová

Aj keď sa mnohí ľudia držia pravidla, že počas zimy už nemusia cvičiť ani chudnúť, lebo to predsa zakryjú veľké svetre a bundy. No ako rýchlo prišla zima, tak príde rýchlo aj jar a ukáže všetko, čo ste v období Vianoc a pred nimi zjedli. Preto je fajn neustále cvičiť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Cvičenie by sa malo stať vašou rutinou, pretože vám to nielen pomôže byť  krásnou a štíhlou, ale v prvom rade vám to pomôže s vaším zdravím. A asi vám je jasné, že nič nie je dôležitejšie, ako je práve zdravie. No ak ste sa rozhodli, že budete chudnúť, portál Brightside priniesol cviky pre lenivých, ktoré vám skutočne pomôžu schudnúť.

Plie

Ľahnite si na bok, ohnite jednu ruku a položte si ju pod hlavu. Druhú ruku dajte pred seba. Mierne ohnite kolená, držte nohy pri sebe. Potom zdvíhajte koleno a vráťte ho do východiskovej polohy. Nepohybujte panvou a krk nechajte dolu. Takto pracujete na svojich brušných svaloch. Opakujte po 20-krát na každú stranu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barre Fitness (@barrefitness),

Bočný výpad

Ohnite ruku v lakti a použite ho ako oporu. Natiahnite nohy, zodvihnite panvu a druhú ruku položte na vaše boky. Snažte sa držať chrbát rovno a telo nepreklápajte dopredu ani dozadu. Opakujte 15-krát.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa JACQUI NOËL • YOGA TEACHER (@jacquinoelyoga),

Baletka

Ohnite ruku v lakti a opäť ju použite ako oporu. Natiahnite nohy, zdvihnite druhú ruku a panvu. Pomaly dávajte ruku hore a dole pod svoje telo. Opakujte 12-krát na každú stranu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hapi (@hapifitness),

String

Dajte sa na všetky štyri. Dlane a kolená majte na podlahe. Dajte sa do pozície dosky a ohýbajte chrbát a zároveň krčte nohy v kolenách. Robte to tak, že zostanete v tejto polohe 2 až 3 sekundy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zeni👑 (@zeni_swain),

Rolujte sa

Posaďte sa na podlahu s ohnutými kolenami a rukami položenými pod nimi. Chrbtica by mala byť mierne ohnutá. Nakloňte sa a mierne sa pohupujte tam a späť. Robte to približne 15-krát. Takto si natiahnete chrbticu a budete s ňou pracovať.

Keď budete tieto cvičenia vykonávať každý deň, za mesiac budete vidieť viditeľné výsledky. Okrem toho sa budete cítiť oveľa lepšie, a to je teda niečo, čo určite oceníte. Takže, kedy začínate s pravidelným cvičením pre „lenivcov“? Najlepšie je začať hneď dnes a nečakať na nový rok.