Tukožrútov máte aj doma! Vďaka týmto potravinám v jedálničku sa mi podarilo schudnúť na vytúženú veľkosť „M“

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (estelalonde/sattesache)

Keď chcete schudnúť, najradšej by ste vyskúšali všetko, len aby to zafungovalo. Pravda je však taká, že niekedy sú to tie najbežnejšie veci, ktoré vám pomôžu schudnúť úplne najúčinnejšie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Viete, ktoré potraviny vám dokážu v chudnutí pomôcť? Niektoré možno máte priamo doma a ani o tom neviete. Prečítajte si o niekoľkých potravinách, ktoré vám môžu pomôcť na ceste za krajším telom.

Foto: unsplash

Strukoviny

Mnohí ľudia sa strukovinám oblúkom vyhýbajú hlavne kvôli nadúvaniu a následným nepríjemným a trápnym zvukom. Samozrejme, že si pod tým asi ľudia predstavujú, že budú každý deň jesť fazuľu, no tak to nefunguje. Nielen, že strukoviny sú veľmi prospešné pri správnom fungovaní tela a dodávajú mu železo a vlákninu. Dôležité je, aby ste sa vyhýbali všetkým nečerstvým strukovinám, teda aj tým konzervovaným, ktoré obsahujú cukor. Dobré sú mungo fazuľky, ale obrátiť sa môžete aj na tie klasické. Dobrá je aj zelená šošovica, ktorá neobsahuje takmer ani percento tukov. Strukoviny sú ľahko stráviteľné a napriek tomu, že obsahujú tuky, sú to tie zdravé, ktoré nasýtia, ale neublížia.

Foto: unsplash

Cícer

Samostatnou kapitolou v oblasti strukovín je cícer, ktorý je skutočne tou správnou voľbou, keď chcete nejaké tie kilá zhodiť. Najznámejšie jedlo, ktorého je cícer základnou zložkou, je hummus. Môžete však z neho pripraviť aj polievky alebo rôzne nátierky. Narozdiel od iných strukovín má však jednu veľmi veľkú výhodu, a tou je, že vôbec nenadúva a nenafukuje. Dá sa z neho vytvoriť naozaj veľké množstvo pokrmov a v chudnutí pomáha hlavne vďaka nízkemu obsahu tukov a cukrov. Zároveň vie veľmi dobre nasýtiť.

Foto: unsplash

Alternatíva pšenice

Aj keď quinoa určite nie je niečo, čo by sa vám doma povaľovalo vedľa soli, má toľko pozitívnych účinkov, že si ju určite budete chcieť zadovážiť. Hoci by ste možno mali pocit, že je to obilnina, keďže je braná ako náhrada pšenice, v skutočnosti sa viac podobá červenej repe, minimálne účinkami. Je nielen bohatým zdrojom bielkovín, ale aj rôznych ďalších vitamínov (napríklad vitamín C). Môže sa dať do šalátov, ale pokojne aj do kaší či k ovociu a zelenine. Opäť pri chudnutí pomôže hlavne kvôli nízkemu obsahu cukru, ale zároveň zasýti oveľa viac, ako by ste možno čakali. Je vhodná aj počas detoxikácie organizmu.

Foto: unsplash

Kyslá kapusta

Mnohí z nás majú kyslú kapustu v hlave zafixovanú ako potravinu, ktorá vás dostane z každej choroby a taktiež je to aj dobrá prevencia voči nej. To, samozrejme, skutočne platí a kyslá kapusta je naozaj zdrojom vitamínu C. Mnohí ľudia však nevedia, že vám dokáže úžasne pomôcť aj práve pri chudnutí. Obsahuje naozaj minimálne množstvo kalórií, no zároveň je to opäť potravina, ktorá je veľmi sýta a zaženie hlad. Mnohí ľudia veľmi radi jedia kapustu aj len tak, surovú, no dobrý je aj šalát či „tukožrútska polievka“. Avšak, hoci vás kapusta dokáže zbaviť kilogramov a navyše aj posilniť imunitu, pozor na to, koľko dní ju jete. Ako so všetkým, tak aj tu platí, že po siedmich dňoch konzumácie môže spôsobiť viac škody ako úžitku. Výhodou je aj to, že sa z nej dá skutočne pripraviť veľmi veľa pokrmov. Opäť, je to skvelý doplnok počas detoxikácie.

Foto: unsplash

Červená repa

Červená repa alebo aj cvikla je skvelým doplnkom pri detoxikácii a opäť je to hotová vitamínová bomba. Bohatá je hlavne na železo, ale pomáha aj počas problémov s menštruáciou či s močovými cestami. Odvodňuje a zbavuje telo nečistôt a práve preto je skvelým doplnkom pri chudnutí. Opäť je to fajn potravina aj na detoxikáciu organizmu. Vďaka urýchľovaniu metabolizmu a nízkemu obsahu kalórií je to skutočne ten najlepší doplnok, keď chcete schudnúť.

Najnovšie články