7 osvedčených rád, ako najlepšie a najchutnejšie pripravovať cuketu, ktorú budete čochvíľa potrebovať ako soľ!

Monizz

Cuketa je zázrakom prírody. Nielenže je jednotkou pri dodržiavaní diét, no dokáže takmer plnohodnotne nahradiť mäso. Je jedinečná v tom, ako si zachováva užitočné vlastnosti dlhú dobu a dokonca aj po tepelnej úprave. Vedeli ste, čo všetko vám cuketa dá, ak jej preukážete tú česť a budete ju pripravovať častejšie?

00
sovkusom.ru

Vďaka cukete môžete mať lepšie vlasy, pokožku, ale zbaviť sa môžete aj častej tvorby zubných kazov či iných dentálnych ťažkostí. Podobne ako mrkva, aj cuketa významne ovplyvňuje zrak. Nehovoriac o výdatnom množstve vitamínu C a A. Okrem toho je dôležité vedieť, že jej dužina je mimoriadne ľahko stráviteľná a obsahuje množstvo nasýtených mastných kyselín. Je extrémne nízkokalorická. Po konzumácii 100 g vyprážanej cukety do tela prijmeme iba 88 kalórií. Cuketa je fantastická aj pri príprave. Tá v kuchyni nikdy nezaberie veľa času a existuje nekonečné množstvo variantov, ako si uvariť alebo upiecť zdravé a chutné jedlo kedykoľvek počas dňa.

Ako pripraviť chutnú cuketu

Marinované cukety s kôprom, cesnakom a medom sú nielen fantastickou možnosťou, ako si pripraviť rafinované a chutné ražniči, ale aj obed alebo desiatu do práce. Nádherne svieže a rýchle jedlo, ktoré úžasne vonia a najlepšie chutí s jogurtovým dressingom.

cuketa1
sovkusom.ru

Grilované kolieska cukety s jogurtovo bylinkovým dipom a olivovým olejom vás zasýtia a poskytnú fantastické občerstvenie najmä počas horúcich dní. Sú nielen výdatným, ale aj rýchlym a chutným obedom.

cuketa2
sovkusom.ru

Zapekaná cuketa je v takom Turecku už pomaly národnou špecialitou. Táto dobrota so syrom a vajíčkom nenechá chladnými ani tých, ktorí nie sú práve milovníci zeleniny ako hlavného jedla. Ak pri zapekaní pridáte do cukety aj 1-2 paradajky, výsledné dielo bude dokonalé.

cuketa3
sovkusom.ru

Cuketové placky s rozmarínom, sú výdatnou a najmä zdravou večerou. Všetky zložky v tomto jedle vám zaručia pokojný a nerušený spánok.

cuketa4
sovkusom.ru

Nasucho pečené cuketové kolieska so sladkou červenou paprikou sú hotovou fantáziou. Ak na ne pred pečením nastrúhate aj tvrdý syr, o kulinársky zážitok máte postarané.

cuketa5
sovkusom.ru

Prekvapiť svojich hostí neobvyklou pochúťkou je česť. Pripravte im famóznu cuketovú čokoládovú tortu. Je šťavnatá, ľahšia, zdravšia a nadýchanejšia ako klasické cesto z múky.

cuketa6
sovkusom.ru

Rolky z cukety plnené kuracím mäsom a syrovo smotanovou omáčkou zvládne pripraviť každý aj bez receptu. Zdravá výživa s vynikajúcou chuťou poteší všetky vaše zmysly.

cuketa7
sovkusom.ru

Na aký spôsob pripravujete doma cuketu vy? Podeľte sa s nami o vaše recepty v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

Najnovšie články