9 chýb, ktoré robia všetci rodičia a škodia tým svojim deťom bez toho, aby si to uvedomovali

Kristína Hagarová

Foto: pixabay/peakpx

Rodičia vychovávajú svoje deti najlepšie, ako len vedia. Napriek tomu urobia vždy zopár chýb, tomu sa jednoducho nedá vyhnúť. Môžete robiť chyby, no niekedy by vám určite dobre padlo, keby vám niekto dopredu poradil, čomu by ste sa mali vyhnúť. Práve portál Brightside vytvoril niekoľko aktivít, ktoré by ste deťom nemali dovoliť.

Pozor na adrenalínové športy

Deti a šport, to jednoducho ide dohromady. Nech by ste o tom akokoľvek pochybovali, v prvom rade je to hlavne zdravé, takže by ste nad tým či im dovolíte športovať, nemali ani rozmýšľať. Napriek tomu existuje niekoľko športov, ktoré by ste im nemali dovoliť, pretože sú vystavené riziku poškodenia mozgu. Tými sú americký futbal, bojové športy, box, zápasenie, ragby, ale aj ľadový hokej. Nejde však len o to, že sú nebezpečné, ich časté opakovanie môže časom zhoršiť či spôsobiť skoliózu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Eva_Polichinskaya (@eva_polichinskaya),

Nedovoľte im sedieť v polohe W

Ide hlavne o to, keď dieťa sedí na zemi počas hrania. Robia tak hlavne preto, lebo je to pre nich maximálne pohodlné, no je to pravdepodobne to najnebezpečnejšie pre deti. Osteopat Avni Trivedi uviedol, že táto pozícia sa stala novou zdravotnou epidémiou, pretože má výrazný vplyv na vývoj kĺbov dieťaťa v nohách, ale aj v bedrách a môže oslabiť svaly trupu.

Zbavte sa tabletov

Deti trávia čoraz viac času pred obrazovkami a najmä sa rady hrajú so svojou obľúbenou hračkou, ktorou je tablet. Lekári však varujú, aby čo najviac skrátili čas, ktorý trávi dieťa pred obrazovkou. Dôvodom je hlavne modré svetlo, ktoré je škodlivou súčasťou obrazovky. Bolesť hlavy, ramien a krku a suché a podráždené oči sú len malou časťou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 茉莉花*marika (@marikaoyakawa),

Nešmýkajte sa spolu

Väčšina rodičov si myslí, že keď sú so svojimi deťmi na ihrisku, je bezpečnejšie ísť dole po šmýkačke tak, že máte svoju ratolesť v lone. Omyl. V skutočnosti ide o mimoriadne nebezpečenstvo, ktoré môže u detí spôsobiť zlomeniny nôh. V prípade, že sa ktorákoľvek časť tela dieťaťa vysunie, môže sa skrútiť a zlomiť.

Státie na stoličkách

Jeden z najbežnejších dôvodov zranenia detí, najmä u batoliat. Deti sú nezastaviteľné a rady vyliezajú úplne na všetko, vrátane stoličiek. Najmä pády z nich často spôsobujú úrazy hlavy a otrasy mozgu. Vždy preto dohliadajte na to, aby ste mali vaše deti pod dohľadom, keď sú v kuchyni.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alicia Cawood (@aliciacawood),

Nebezpečné trampolíny

Veľa rodičov dáva na svoje dvory trampolíny, veľké aj malé, pretože ich deti jednoducho milujú. Toto zábavné a nevinné zariadenie však môže dieťaťu vážne ublížiť. Zahŕňajú naozaj nebezpečné zranenia, ktoré zahŕňajú zlomené kosti, poranenia hlavy a otrasy mozgu. Dbajte preto na bezpečnosť.

Pozor na kosenie

Kosačky sú ťažké a mimoriadne nebezpečné stroje. Práve preto by počas toho, ako kosíte, malo vaše dieťa zostať v bezpečnej vzdialenosti, najlepšie teda v dome. Je logické, že to bude váš malý poklad lákať a bude chcieť zistiť, ako to funguje. Dávajte si na to pozor.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rami Bejaoui (@ramibejaouii),

Zranenia na ihriskách

Aj keď je to detské ihrisko, vaše dieťa by ste na ňom mali mať neustále pod dohľadom. Podľa centier pre kontrolu a prevenciu chorôb sa ročne na ihrisku zraní viac ako 200 000 detí a z toho niektoré zranenia sú smrteľné. Väčšina z nich sú spôsobené lezením, ktoré je jednou z najčastejších príčin pádov a vážnych zranení.

Jazda na bicykli bez prilby

Aj keď veríme, že tomuto sa vyhýba v dnešnej dobe každý rodič, napriek tomu radšej upozorníme na to, aby ste nikdy svoje dieťa nenechali jazdiť na bicykli bez prilby. Jej nosenie je jednoducho bezpečnostné pravidlo číslo jeden, pretože chráni hlavu v prípade pádu. Jazda na bicykli je veľmi nebezpečná sama o sebe, no môže byť skvelou aktivitou, keď dodržíte všetky bezpečnostné pravidlá.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Аглая и Злата (@azart_perm),

Ako sa staviate ku bezpečnostným pravidlám, keď ide o deti? Dbáte na zvýšenú pozornosť?

0
Komentovať