Ak budete poznať tieto rady podľa typu postavy, budete v džínsoch vždy vyzerať fantasticky

Gabriela Kinčoková

Zažili ste aj vy pocit, že ste vošli do obchodu a na vás pozeralo neskutočné množstvo džínsov s rôznymi strihmi, dĺžkami a farbami? V tomto článku vám pomôžeme lepšie sa zorientovať medzi rôznymi typmi džínsov a poradíme vám na aký typ postavy sa jednotlivé džínsy hodia.

#1 Skinny džínsy

Obtiahnuté a priliehavé. Tieto dve slová dokonale vystihujú podstatu tohto strihu. Ich úžasnou vlastnosťou je, že opíšu celý tvar nôh a tak ich dokonale zvýraznia. Džínsy sú vhodné pre ženy s postavou v tvare presýpacích hodín. Tento tvar značí dokonalú súhru bokov, pásu a poprsia. Menej vhodné sú pre ženy s postavou v tvare jablka alebo hruškovitého tvaru. Pri postave v tvare jablka by džínsy pôsobili veľmi napasované v oblasti brucha. Naopak problémy na bokoch a pozadí by tento strih spôsobil pri postave v tvare hrušky. Skinny džínsy je možné kombinovať s čímkoľvek. Môžte zvoliť priliehavý top spolu s koženou bundou, ale tiež môžte vsadiť napríklad na voľnejší oversize sveter.

#2 Boyfriend džínsy

Voľnosť! To je pre tento strih príznačné. Boyfriend džínsy sú vhodné pre ženy, ktoré majú krivky. To znamená, že budú veľmi dobre vyzerať na postavách v tvare hrušky, presýpacích hodín, ale aj jablka. Tým, že sú boyfriend džínsy voľné zakryjú to, čo nerobí vašu postavu veľmi dokonalou. Môžme ich nájsť v rôznych farbách a strihoch, potrhané ale aj slušné. Na tento typ by si však mali dať pozor ženy nižšej postavy. V prípade, že je žena nižšia a má väčšie stehná môžu džínsy spôsobiť opačný efekt a celkový dojem veľmi pokaziť. Postavu môžu opticky ešte viac znížiť. Veľmi dobre k ním pasuje čierna kožená bunda alebo len jednoduché tričko spolu so štýlovými teniskami.

#3 Džínsy cigaretového strihu

Tento typ je veľmi podobný skinny džínsom. Avšak cigaretový strih neobopína postavu až v takej miere. Pôsobia voľnejšie a elegantnejšie. Sú vhodné hlavne pre postavu presýpacích hodín, ktorej krásne zvýraznia chudý pás a širšie boky. Na tento strih by si mali dať veľký pozor ženy s postavami v tvare hrušky alebo jablka. Pri postave typu hrušky by veľmi dominovalo pozadie a naopak pri tvare jablka zase brucho. Pre tento strih je dôležité mať dané proporcie rovnomerné. Vtedy sa dokonale ukáže cigaretový efekt. K tomuto typu džínsov sa veľmi hodia jednoduché lodičky, oversize biela košeľa alebo jednofarebné tričko.

#4 Zvonové džínsy

Alebo „zvoncové nohavice“. Určite mnohým z vás tento strih pripomína našich rodičov zo 70-tych rokov na hippies festivaloch. OMYL! Práve tento strih sa vracia späť. Typická črta pre zvoncové džínsy je rozširovanie sa od kolien smerom nadol. Veľmi dobre vyniknú na ženách s postavou typu hruška, jablko. V tomto prípade pomôžu ženám, ktoré majú väčšie stehná pretože rozširovanie džínsov od kolien ich opticky zmenší. Znovu veľký pozor by si mali dať ženy s nižšou postavou, aby ich ešte viac neznížili. K tomuto typu džínsov by som zvolila čižmy na opätku, ktoré im dodajú ešte lepší dojem.

#5 Džegínsy

Veľa žien v dnešnej dobe uprednostňuje práve tento typ džínsov. V páse nemajú žiadny zips a ani gombík, preto sa po prejedení nemusíte báť, že to rifle nezvládnu a vystrelia. Džegínsy sú v podstate legíny v podobe džínsov. Sú naozaj veľmi pohodlné. Pomôžu vám ak vás čaká dlhá cesta autom a sú veľkým prínosom aj pre tehotné ženy, ktoré v oblasti bruška nič netlačí. Nie sú vhodné na formálne akcie pretože nepôsobia veľmi elegantne. Sú vhodné pre akýkoľvek typ postavy.  K tomuto typu džínsov by som volila dlhšie voľné tričko a pohodlné tenisky.

View this post on Instagram

#nadiapassionejeans #jeggins #jeans #love 😍😁

A post shared by Nadia (@nadiacesalli) on

#6 Boot cut džínsy

Taktiež ich môžme nazvať „mom jeans“. Je to strih typický spred dvadsiatich rokov. Novší typ boot cut džínsov je oproti staršiemu skrátený, obopína stehná a pri kolenách sa mierne pootvára. Mom džínsy sú vhodné pre akýkoľvek typ postavy. Ulahodia či už postave v tvare hrušky, jablka alebo presýpacích hodín. Na každom type zvýraznia to, čo postavu robí jedinečnou. Dajte si k tomu len jednoduché čižmy na opätku, zaujímavý top a vašemu outfitu nebude nič chýbať!

#7 Capri džínsy

Tento typ džínsov má mnoho žien vo svojom šatníku. Capri džínsy sa vyznačujú hlavne svojím netypickým strihom. Sú ukončené asi v polovici lýtka. Preto ich s dôverou môžu nosiť ženy s dlhšími nohami. V tomto prípade ich nebudú nijak skracovať. V opačnom prípade teda u nižších žien odporúčam cropped džínsy, ktoré sa končia tesne nad členkami a tak ani nižšie postavy nebudú skracovať. K tomuto typu džínsov by som zvolila jednoduchý oversize top alebo obyčajnú bielu košeľu.

Na záver dúfame, že sme vám pomohli pri výbere tých správnych džínsov pre vás. Či už si vyberiete boyfriend, boot cut alebo skinny džínsy dôležité je, že sa v nich budete cítiť dobre a pohodlne.

Gabriela K.

Najnovšie články