Bez pozlátka opísala svoje prvé stretnutie s Kate. Kvôli ostrému dokumentu môžu Harry a Meghan prísť o tituly

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Len pred pár hodinami sa na verejnosť dostal dlhoočakávaný dokument Harry & Meghan. Už teraz však spôsobil ošiaľ a mnohí ľudia rozoberajú jeho pravdivosť. Podľa mnohých si dovolili už veľa a môžu prísť o tituly.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál People, Meghan v dokumente taktiež prezradila, ako prebiehalo jej prvé stretnutie s Williamom a Kate. Podľa jej slov bolo oveľa formálnejšie, ako si myslela. „Vždy som bola človek, ktorý sa rád objíma. Neuvedomila som si, že je to pre mnohých Britov naozaj nepríjemné,“ povedala.

Formálnosť Williama a Kate

„Keď k nám Will a Kate po prvý raz prišli na večeru, vtedy sme sa stretli prvý raz. Viem že som mala na sebe roztrhané džínsy a bola som bosá… Asi som začala veľmi rýchlo chápať, že formálnosť navonok sa prenáša aj dovnútra,“ povedala a pokračovala o viacerých pravidlách etikety, ktoré dodržiavala kráľovská rodina a o ktorých sa mylne domnievala, že sa dodržiavajú len na verejnosti.

Foto: profimedia

Chcel chrániť rodinu

V dokumente taktiež povedala, ako sa musela ukloniť kráľovnej Alžbete a keďže to aj napodobnila, mnohí ľudia to považujú za urážlivé. Taktiež dodala, že si myslela, že etiketa sa končí pri dverách domu, kedy sa zatvoria dvere a človek si konečne vydýchne, podobne ako pri práci. Harry tiež prezradil, že prežíval ťažké chvíle a že je pre neho prvoradé udržať rodinu v bezpečí. Hovoril tiež o vlne nenávisti, ktorá sa posledné roky vynorila, a to hlavne voči Meghan.

Reprofoto: Youtube (Netflix)

V dokumente sa objavilo niekoľko osobných záberov, ktoré predtým nemal možnosť nikto vidieť, no okrem milých a usmievavých fotografií si na jednom zábere Meghan utiera slzy. Dvojica hovorí, že chce zveriť ich príbeh niekomu, komu dôverujú a hovoriť o tom z ich strany.

Prídu o tituly?

Ako však uvádza portál Daily Beast, ich urážanie a obviňovanie kráľovskej rodiny však možno nezostane bez následkov. Člena britského parlamentu, Boba Seelyho nahnevalo, že Harry zaútočil nielen na monarchiu, ale aj na Britániu celkovo, keď povedal, že sa v krajine nič nezmenilo od čias obchodovania s otrokmi.

Podľa neho by mal Harry aj Meghan prísť o tituly, keďže svojím správaním a dokumentom spôsobujú rozruch, od ktorého však predtým chceli mať pokoj. Predloží preto návrh na zmenu legislatívy a chcel by obnoviť zákon z roku 1917, ktorý umožnil odobratie kráľovských a šľachtických titulov. Myslí si, že ani jeden z nich si ho nezaslúžia.