Bojnická nemocnica v problémoch, 58 zamestnancov ostalo v karanténe. Dôvodom je nezodpovedná žena

Lucia Mužlová

Foto: archív TASR

Dovedna 58 zamestnancov z Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach zostalo v preventívnej karanténe po tom, čo jedna z pacientiek zamlčala, že sa stretla s dcérou pracujúcou v Rakúsku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Potvrdil to Jaroslav Baška, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), ktorý je zriaďovateľom nemocnice. „V karanténe od pondelka zostalo 58 pracovníkov nemocnice. Je to 22 lekárov, 30 sestier a šesť sanitárov. Jedna nezodpovedná občianka z okresu Prievidza, ktorá od 1. marca navštívila nemocnicu niekoľkokrát, priznala tento víkend, že sa stretla s jej dcérou, ktorá pracuje v Rakúsku,“ povedal Baška.

Obehala takmer celú nemocnicu

Počas svojich návštev v zdravotníckom zariadení podľa neho „obehala“ takmer celú nemocnicu. „Pacientke ráno odobrali vzorku a výsledok sa očakáva do 48 hodín. Ak bude tento odber pozitívny, týchto 58 zamestnancov, lekárov, sestier a sanitárov zostane v karanténe na 14 dní a nemocnica bude fungovať v obmedzenom režime,“ ozrejmil.

Nemocnica funguje v obmedzenom režime

Vedenie zdravotníckeho zariadenia v nadväznosti na situáciu spojí ortopédiu s traumatológiou, chirurgické oddelenie bude fungovať s obmedzením a očné oddelenie bude uzatvorené. „Keďže narastá väčší počet pacientov s novým koronavírusom a podozrením na neho vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, NsP Prievidza bude musieť posilniť interné oddelenie, aby sme týmto spôsobom pomohli trenčianskej nemocnici,“ dodal Baška.