Jackpot sa zvýši o neuveriteľnú sumu. Obľúbená najväčšia lotéria mení pravidlá

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Maximálna výhra v populárnej lotérii Eurojackpot sa zvyšuje o neuveriteľných 30 miliónov eur. Žrebovať sa bude až dva pracovné dni do týždňa. Cena tiketu pritom zostáva rovnaká, stáť bude stále 2 eurá.

Portál TVNoviny informoval o tom, že dôvodom týchto zmien je podľa hovorkyne štátnej lotériovej spoločnosti Tipos veľký záujem hráčov. Práve preto sa spoločnosti rozhodli ju zatraktívniť. Prvé žrebovanie podľa nových pravidiel sa uskutoční už tento piatok, 25.marca.

Výhra sa môže vyšplhať poriadne vysoko

Výhra sa môže vyšplhať až na 120 miliónov eur. Okrem toho sa podľa portálu bude žrebovať aj v utorok, prvý raz 29.marca. Ďalej sa tiež mení tiket, po novom sa bude žrebovať z powerballového osudia, v ktorom bude 12 čísel. Mení sa aj tiket pre lotériu Eurojackpot, ktorý bude obsahovať 5 hracích polí, zároveň zostáva možnosť hrať s doplnkovou hrou Eurojackpot JOKER.

Minimálna výška výhry zostane na úrovni 10 miliónov, maximálna 120 miliónov eur. Od roku 2015 na Slovensku evidujeme 74 prípadov, kedy Slováci vyhrali niektorú z výhier v prvom, druhom alebo treťom poradí.

Najnovšie články