Boli spolu 70 rokov a obaja zomreli pár dní po sebe. Srdcervúca fotografia sa dotkla viac ako 40-tisíc ľudí

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Koronavírus prináša naozaj srdcervúce príbehy, ktoré mnohých dojmú. Na druhej strane však niektorí ľudia naozaj trpia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Srdcervúci okamih prežili aj Margaret a Derek Firth, obaja 91-roční, spolu boli 70 rokov. Ako uvádza portál Metro, obaja sa nakazili koronavírusom a zomreli niekoľko dní po sebe, keď ich pracovníci nemocnice posledný raz spojili, aby boli bok po boku. Nechali po sebe päť detí, jedenásť vnúčat a štyri pravnúčatá. Zaľúbili sa do seba, keď mali 14 rokov. Obaja boli prijatí do nemocnice po tom, čo utrpeli iné zdravotné problémy, neskôr sa však nakazili aj koronavírusom.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Corriere della Sera (@corriere)

Krásna fotografia

Obaja boli umiestnení v samostatných nemocniciach, no lekári sa začali báť, že Margaret už dlho neprežije. Ich dcéra, 50-ročná Barbara povedala, že jej zavolali, aby sa s ňou prišli rozlúčiť. Samozrejme, ako prvý chcel ísť do nemocnice Derek. Keď prišiel, jediné, čo sa ho opýtala bolo: „Kde si bol?“ Odvtedy sa zdalo, že sa jej polepšilo. Derek však 31. januára zomrel a tri dni po ňom zomrela aj Margaret.

Ich dcéra Barbara poďakovala úžasným pracovníkom nemocnice, ktorí im umožnili rozlúčiť sa. Pár sa zosobášil v roku 1950 a užívali si život naplno. Margaret bola vášnivou hráčkou binga a Derek zase rád hral domino.