Známe Slovenky otvorene vystúpili proti vyjadreniam kliniky: Na internete by sa nemali ukazovať mľandravé telá, je to odpudivé

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (celbuckingham)

Speváčka Celeste Buckingham patrí dlhodobo k známym osobnostiam, ktoré otvorene rozprávajú o tom, že bola nespokojná so svojím telom. 

Ako však aj množstvo ďalších žien, ktoré majú možnosť ovplyvňovať názory mladých dievčat, tak aj Celeste sa snaží otvorene ukázať to, že svoje telo by sme mali milovať presne také, aké je a nehanbiť sa zaň. Sama bojovala aj s poruchami príjmu potravy. V posledných dňoch sa však na internete objavilo vyjadrenie majiteľky jednej kliniky, ktorej zákazníčkou je nielen Celeste, ale aj ďalšie známe osobnosti.

Slová, ktoré mnohých zarazili

Majiteľka na svojom Instagrame zdieľala ostré slová, podľa ktorých by sa na sociálnych sieťach nemali ukazovať ženy, ktoré podľa jej slov „nemajú pekné postavy“. „Na Instagrame alebo aj všeobecne by sa mali ukazovať len ženy, ktoré majú dobré postavy, lebo pozerať sa na nechutné a nakysnuté mľandravé telá je viac odpudivé ako ošmatlané boty. Každá, ktorá sa chce ukazovať, by mala v prvom rade aj vyzerať, lebo je síce fajn akože vaše sebavedomie, ale realita je taká, že je to odpudivé. Aj plnšia žena by mala byť pevná a ešte hlavne, keď sa ukazujete v modelkoch, ktoré majú pôsobiť predajne,“ napísala majiteľka kliniky.

Zaregovala známa speváčka

Týmito slovami prišla o veľké množstvo zákazníčok a okrem iného s jej klinikou mnohí rušia spolupráce. Ticho nezostala ani Celeste, ktorá ju taktiež navštevovala. „Toto ma veľmi sklamalo, kedže som dlhé roky klientkou tejto kliniky, hlavne na mejk-up a vlasový styling. Ale asi tam už niesom vítaná… Pretože podľa tohoto vyjadrenia, také baby ako som ja, by si nemali dávať fotky na instagram. Asi by som sa nemala ukazovať verejne, kedže nemám pevné telo a prezentujem sa prirodzená sebavedomá.

Nedávno o mne písali v mediách, že som odpudivá prave tým, že som pribratejšia a vyzerám, že sa o seba nestarám. Baby, či už ide o online priestor, alebo o offline svet: je pre každého. A ako ženy či už v realite, alebo na sociálnych sieťach, by sme mali byť hlavne láskyplné a podporovať druhých. Krása nie je len o výzore. Skutočná krása sa vždy ukáže tým, ako sa človek chová a aký je zvnútra.“ 

Prišli o zákazníkov?

Majiteľka sa neskôr snažila svoje slová trochu zmierniť, no škodu už napáchala. Na tieto slová už upozornila aj Veronika Cifrová Ostrihoňová či Zuzana Kovačič Hanzelová. Pod príspevkom Celeste Buckingham sa vyjadrilo množstvo ďalších žien a mužov, napríklad Kristína Tormová alebo aj Petra Toth. Podľa mnohých teraz klinika prišla o niekoľko zákazníkov. V dobe, kedy sa množstvo ľudí snaží komunikovať hlavne sebalásku a keď mnohí mladí ľudia prepadajú depresiám kvôli tomu, ako vyzerajú, je dôležité sa takýchto vyjadrení vyvarovať.

Aký názor máte vy?

1
Komentovať