Slovenská mamička napísala status, ktorý má už dvetisíc reakcií: Mám v peňaženke 70 centov a neviem, čo bude ďalej

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Koronavírus dostal mnohých ľudí na kolená. Ľudia, ktorí sa finančne trápili ešte pred pandémiou teraz skutočne melú z posledného.

Článok pokračuje pod videom ↓

Taký je aj príbeh, ktorý bol zverejnený na stránke Nekŕmte nás odpadom. Má už viac ako 400 komentárov a 2,7 tisíc reakcií. Za srdce chytil naozaj mnohých ľudí a niet sa čomu čudovať.

Koronavírus a matky

„Dnes som bola na teste, mám covid. Nastupuje 14 dňová karanténa. Nie som pracujúca, som na materskej dovolenke, otec detí zomrel, ale dostávam sirotské len na 1 dieťa, pretože kým prešiel súd o priznanie otcovstva ďalšieho syna, zatiaľ zomrel. Je to skrátka na dlhé lakte a som nesmierne unavená. Nejdem pýtať, nejdem žobrať, len sa pýtam Vás vo vláde, tiež máte 70 centov v peňaženke? Jazdíte krásnymi autami, máte krásne domy… majte si, nie som človek, ktorý závidí aj nos medzi očami. Len sa prosím vás postarajte o nás matky samoživiteľky. Prosím vás na kolenách.

Foto: maxpixel

Peniaze nie sú

Mám rozpožičané od rodiny, snažím sa privyrobiť si. Predajom second handu, už mi ale 2 mesiace nedoniesli tovar, kvôli tomuto všetkému. Zasadila som priesady, ktoré neskôr budem predávať, robím nejaké kozmetiky, ale kto to dnes kúpi, však každý počíta každú korunu. Zásoby v chladničke mám. V mrazničke tiež. Ale už sa míňajú…

Neviem, čo bude s nami, do práce by som strašne chcela ísť, len nemám pomoc, plačete, že ste neboli na dovolenke, ja som nebola nikdy. A aj keby som na to mala, nepôjdem. Nie je to moja priorita. Moja priorita je viesť spokojný život, nebáť sa zajtrajška, čo uvariť, z čoho zaplatiť šeky…“